TİB, yolsuzluk soruşturmasında başka kimlerin dinlendiğini araştırıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturma çerçevesinde operasyonun yapılmasının ardından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) soruşturmayla ilgili adı geçenlerden başka kimlerin dinlendiğinin tespit edilmeye.

TİB, yolsuzluk soruşturmasında başka kimlerin dinlendiğini araştırıyor
24 Aralık 2013 Salı 17:28

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturma çerçevesinde operasyonun yapılmasının ardından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) soruşturmayla ilgili adı geçenlerden başka kimlerin dinlendiğinin tespit edilmeye çalışıldığı iddia edildi.

Bakan çocukları ve iş adamlarının da adı karışan soruşturma kapsamında 17 Aralık’ta operasyon yapılması gündeme bomba gibi düşmüştü. 15 ay süren soruşturmada TİB acılığıyla teknik takip de yapıldı.

MİT, emniyet ve jandarma istihbaratlarının telefon dinleme izinlerini hukuka uygun yerine getirme yetkisini elinde bulunduran TİB Başkanlığı'na MİT görevlisi Ahmet Cemaleddin Çelik atandı. Bakan çocuklarının adının da geçtiği yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan iki gün sonra yapılan atama kararnamesi dün Resmi Gazete’de yayımlandı.

TİB’de şu an söz konusu soruşturma ile bağlantılı olarak yapılan dinlemelerin incelendiği kaydedildi. Uzun süre yürütülen soruşturma sürecinde gözaltına alınanlardan başka dinlenenler olup olmadığının tespit edilmeye çalışıldığı öne sürüldü.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×