THY uçağının tuvaletinden pis koku gelince

Türk Hava Yolları'nın İstanbul - İzmir seferini yapacak uçağı, tuvaletindeki koku nedeniyle seferden çekildi.

THY uçağının tuvaletinden pis koku gelince
12 Mart 2015 Perşembe 17:09

Türk Hava Yolları yönetimi, kısa zaman önce, uçakların tuvaletindeki kokunun giderilmemesi şeklinde kabin amirlerine seferden çekme yetkisi vermişti.

Airporthaber.com'un haberine oranla bu yetki, THY'nin İstanbul'dan İzmir'e gidecek bulunan TK 2328 sefer sayılı TC-JGO kuyruk tescilli uçağının kabin amiri sebebi ile kullanıldı. 

Yolcular alınarak kalkışa hazırlanıldığı sırada, Boeing 737-800 tipi uçağın tuvaletinden koku geldiği,  berraklık ekibinin bütün müdahalesine karşın koku giderilemeyince kabin amirinin uçağı seferden çekme kararı aldığı söylendi.

Durumu kaptan pilota bildiren amirin sefer için diğer bir uçak istediği, yolcularını indiren uçağın hangara çekildiği ve seferin gecikmeli şekilde yapılacağı kaydedildi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, kabin memurlarına gönderdiği elektronik postada, "Kabin amiri meslek arkadaşlarım; teslim aldığınız uçak sizce duru değilse, dünyanın neresinde, hangi havalimanında bulunursanız bulunun yolcu kabul etmeyeceksiniz. Temizlik meselesi için sizin kararınız benim kararımdır. Uçak tekrardan temizlenene kadar uçağı ground edin ve beni arayın' ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×