Teröristler, askerlere Irak'tan havan ve kanasla ateş açtı

Sınırın Irak tarafından Şırnak’ın Uludere ilçesinde; bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan komutalı olarak patlatılması sonucu Jandarma Uzm.

Teröristler, askerlere Irak'tan havan ve kanasla ateş açtı
07 Mart 2014 Cuma 18:03

Sınırın Irak tarafından Şırnak’ın Uludere ilçesinde; bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan komutalı olarak patlatılması sonucu Jandarma Uzm. Çvş. Musa Somay’ın şehit olduğu bölgede inceleme yapan askerlerin üzerine havan ve tüfeklerle ateş açıldı.

    Genelkurmay Başkanlığı, bu sabah Uludere Ortasu köyü yaklaşık 6 kilometre güneyinde, Türkiye-Irak hudut hattında, 06 Mart 2014 günü meydana gelen El Yapımı Patlayıcı (EYP) ile yapılan saldırı mahalinde, 5 adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bir Mayın EYP Tespit ve İmha Timi ve bir Jandarma Özel Harekat Timi’nin olay yeri incelemesi yaptığı esnada yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı.

    Faaliyet esnasında, saat 06.45 sularında, hududun Irak tarafından, bölücü terör örgütü mensuplarınca, askerlerin bulunduğu bölgeye bir adet havan atışı yapıldığı belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi: “Bunun üzerine Beyaz Tepe Üs Bölgesinden, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgeye havan ile atış yapılmıştır. Ayrıca; Düğün Dağı Üs Bölgesi'ne Türkiye-Irak hudut hattı üzerinde 07 Mart 2014 günü saat 09.47 sularında, Üs Bölgesinin yaklaşık 1000 metre güneydoğusundan, bölücü terör örgütü mensuplarınca, Kannas keskin nişancı silahı ile ateş edilmiş, birliklerimiz tarafından ateşle karşılık verilmiştir. Müteakiben aynı bölgeden, bölücü terör örgütü mensuplarınca saat 10.05 sularında yine Düğün Dağı Üs Bölgesine Biksi makineli tüfek ve Kannas keskin nişancı silahı ile ateş açılmıştır. Açılan ateşe birliklerimiz tarafından yine anında karşılık verilmiş, açılan ateşlerimiz üzerine terörist atışları kesilmiştir. Teröristlerin açtığı ateşler sonucu herhangi bir zayiat olmamıştır. “

    “UZAKTAN KUMANDALI PATLAYICI İLE ŞEHİT OLDU”

    Diğer taraftan, 06 Mart 2014 günü Beyaz Tepe Üs Bölgesinin güneydoğusunda meydana gelen olay mahallinde yapılan inceleme sonucu; Şehit Jandarma Uzm. Çvş. Musa Somay’ın yola tuzaklanan iki adet EYP'nin bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan komutalı olarak patlatılması sonucu şehit olduğu kaydedildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×