'Terör şüphelisi bütün memurlar' açığa alınacak

Başbakan Yıldırım, terör örgütüyle ilişkisi bulunduğu tespit edilen kamu görevlilerinin tamamının açığa alınacağını söyledi

'Terör şüphelisi bütün memurlar' açığa alınacak
09 Eylül 2016 Cuma 18:18

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, bölücü terör örgütüyle irtibatlı devlet memurlarının görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili, "Bunun ilk uygulaması Milli Eğitim'de başladı ve bugünlerde de İçişleri Bakanlığı, valilikler, belediyeler hakkında bu tip suça karışmış, bölücü terör örgütüne yataklık etmiş, destek olmuş, onlarla birlikte çalışmış, kamu kaynaklarının terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanılmasına rıza göstermiş veya izin vermiş olan belediye başkanı olsun, meclis üyesi olsun ve diğer kamu görevlileri için de benzer uygulama yapılacak. Bunların nasıl yapılacağı kararnamede açık şekilde belirtilmiştir." dedi.

Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı için geldiği AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerle bayramlaştı.

Gazetecilerle tek tek tokalaşan Yıldırım, Kurban Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Yıldırım, "Önümüzde pazartesi gününden itibaren mübarek Kurban Bayramı'nı idrak edeceğiz. Bütün milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramın birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize katkılar sağlamasını Cenab-ı Mevlamdan niyaz ediyorum. Bayramlar ayrılıkların, düşmanlıkların azaldığı, kardeşliklerin, birliğin, beraberliğin arttığı, sevginin, saygının doruğa çıktığı müstesna günler. Ümit ederim ki bu bayram sadece ülkemiz için değil, bölgemiz için de güzel günlerin habercisi olur." diye konuştu.

Türkiye'de geçen 1,5 ay içerisinde fevkalade olayların yaşandığına işaret eden Yıldırım, "Büyük bir darbe girişimini milletimiz ferasetiyle, cesaretiyle ve Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin dirayetiyle bertaraf ettik. Bir yandan da bizi bölmeye çalışan, ülkemizde birliği, beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütüyle amansız mücadelemiz devam ediyor." ifadesini kullandı.
Türkiye hudutlarında yüzde yüz güvenlik sağlanana ve vatandaşlara yönelik tehditler yok olana kadar Fırat Kalkanı Operasyonu'yla Suriye'nin kuzeyinde güvenli bir alan oluşturma faaliyetlerinin devam edeceğini dile getiren Yıldırım, "Aynı zamanda yurt içinde de belirlenmiş 10-12, terör örgütlerinin yuvalandığı bölgeleri de bertaraf etmek için askerimiz, polisimiz, jandarmamız, geçici köy korucularımız canla başla çalışıyor. Amaç, uzun bir tatile çıkacak vatandaşlarımızın, 9 günü bulan bayram süresince huzur, güvenliğini sağlamak, rahat seyahat etmelerini imkan dahiline getirmek." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×