Tercan MYO öğrencilerinden örnek davranış

Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Danışmalık Bölümü öğrencileri, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, 100.

Tercan MYO öğrencilerinden örnek davranış
20 Mart 2014 Perşembe 16:23

Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Danışmalık Bölümü öğrencileri, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, 100. Yıl Atatürk Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlıları ziyaret etti.

    Öğrenciler, Öğr. Gör. Fulya Şenay Avcı öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette, huzurevi sakinleri ile sohbet ederek onlara moral verirken, yanlarında getirdikleri çeşitli hediyeleri de takdim ettiler. Ziyaret sırasında oldukça mutlu oldukları gözlenen huzurevi sakinleri duygusal anlar yaşadı.

    Huzurevi Müdürü Duran Önder, ziyaretin kendisini, kurum çalışanlarını ve yaşlıları oldukça mutlu ettiğini belirterek yaşlıların bu tür ziyaretlere ihtiyaç duyduklarını söyledi. Öğr. Gör. Fulya Şenay Avcı da, "Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımıza hayatı kolaylaştırma ve onların toplumla bütünleşmesini sürekli kılma noktasında hepimize önemli görevler düşmektedir. Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü olarak yaşlılarımızı hatırlamak adına gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret öğrencilerimiz için de güzel bir deneyim olmuştur.’’ dedi.

    Öğrenciler de huzurevi sakinleriyle sohbet edip onların duygularını paylaşmanın, kendilerini mutlu ettiğini belirterek bu ziyaretle güzel bir deneyim yaşadıklarını kaydetti. CİHAN

Tercan MYO öğrencilerinden örnek davranış


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×