TEOG ve LYS’de derece yapan öğrenciler ödüllendirildi

Bu yıl yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) dereceye giren öğrenciler Tatvan Kaymakamı Murat Erkan tarafından laptop bilgisayarla ödüllendirildi. Bitlis Valiliği'nin “Motive ol, öğren,...

TEOG ve LYS’de derece yapan öğrenciler ödüllendirildi
21 Temmuz 2014 Pazartesi 16:13

Bu yıl yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) dereceye giren öğrenciler Tatvan Kaymakamı Murat Erkan tarafından laptop bilgisayarla ödüllendirildi.

Bitlis Valiliği'nin “Motive ol, öğren, uygula ve ölç 2” Sodes projesi kapsamında açılan kurslarla TEOG ve LYS’de derece yapan öğrencileri aileleriyle birlikte makamında kabul eden Kaymakam Erkan, başarılı 6 öğrenciyi hem ödüllendirdi hem de nasihat etti.

Öğrencileri elde ettikleri başarıdan, aileleri ve öğretmenlerini de başarıda ki katkılarından ötürü tebrik eden Kaymakam Erkan, asıl eğitimin ailede başladığını ve okulda devam ettiğini söyledi. Akademik başarı ve eğitimin bir yere kadar olduğunu, asıl eğitimin aileden gelen ruh, ahlak ve beden eğitimi olduğunu vurgulayan Erkan, "Başarının mimarı öğrencilerimizi başarılarından, aile ve öğretmenlerini de başarıda katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu gün burada ailelerin ve öğretmenlerinin öğrencilere ve en önemlisi de insana yaptıkları yatırımın meyvesini almış bulunuyoruz. İnsana yapılan yatırım sayesinde tüm sıkıntıların üstesinden gelmek mümkündür. Bu noktada bizim de asıl hedefimiz aileleri de eğitim sürecine katmaktır. Biz buna genel olarak tersine eğitim diyoruz. Bu konuda projelerimiz devam ediyor. Ailelere bu konuda çok iş düşüyor." diye konuştu.

Tatvan olarak eğitim alanında en ileri olan illeri hedef aldıklarını da açıklayan Erkan, bu hedef doğrultusunda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada başarı çıtasını yükseltmek için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

CİHAN

TEOG ve LYS’de derece yapan öğrenciler ödüllendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×