Temizlik yapılmayan, kalorifer yanmayan okulda salgın hastalık korkusu

Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesi Akçadere Köyü İlköğretim Okulu’nda bir aydır temizlik yapılmıyor, kaloriferler de yanmıyor.

Temizlik yapılmayan, kalorifer yanmayan okulda salgın hastalık korkusu
22 Ocak 2014 Çarşamba 17:53

Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesi Akçadere Köyü İlköğretim Okulu’nda bir aydır temizlik yapılmıyor, kaloriferler de yanmıyor. Öğrenci velileri, salgın hastalığın baş göstermesinden endişe duyuyor.

Okulu Aile Birliği Başkanı Ahmet Koç, 83 öğrencisi bulunan, hizmetlisi olmayan okulda bir aydır temizlik ve ısınma problemi yaşandıklarını söyledi. Koç, önceleri bir köylünün bu işi hayrına yaptığını, bırakmasıyla sonrasında köylülerin kendi aralarında para toplayarak birisini tuttuğunu ancak onun da bu işten vazgeçtiğini belirtti. Tuvaletlerin, sınıfların, salonun temizliğinin yapılmadığını anlatan Koç, “Kış ayı olması nedeniyle çocuklarımız büyük bir sağlık riski altında. Okulda ana sınıfı çocuklarımızda bulunmakta. Bir salgın hastalık olmasından korkuyoruz. Her yere müracaat ettik. Kaymakamlığa bildirdik, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdik. Artık öğrenci velileri de bıktı, bir şey yapmak istemiyor.” dedi

Öğrenci velisi Yaşar Kabak da çocukların büyük bir risk altında olduğunu, kış ayı nedeniyle nezle, grip gibi hastalıklardan dolayı çocukların çok daha hızlı hastalığa yakalanabileceği endişesi taşıdıklarını söyledi. Bir aydır öğrenci velilerinin kendi aralarında nöbetleşe okulu temizleyip, kaloriferi yaktıklarını belirten Kabak, “Ancak, bu işten artık velilerimizde bıktı. Herkesin işi var. Hayvanı var, tarlası bağı var. Önceden para toplayıp, köyden birisine geçici olarak bu işi yaptırıyorduk. Ancak, oda çalışmak istemedi.” diye konuştu. Kabak, çocukların sınıflarda donduğunu, önümüzdeki günlerde şiddetli kar yağışıyla birlikte çocukların hastalanma riskinin yüksek olduğunu ifade ederek, bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

Okul Müdürü Mehmet Karadoğan, durumu ilgili yerlere aktardıklarını söylerken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise söz konusu şikayet ve dilekçeleri inceleyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiklerini ve hizmetli istediklerini kaydetti. CİHAN

Temizlik yapılmayan, kalorifer yanmayan okulda salgın hastalık korkusu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×