Tekirdağ’da emniyet tokasına yasak getirildi

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen basını bilgilendirme toplantısında il sınırları içerisindeki hız limitlerinin arttırılması ve emniyet kemeri uyarısının susturulması için takılan tokaların yasaklanmas.

Tekirdağ’da emniyet tokasına yasak getirildi
05 Şubat 2014 Çarşamba 19:28

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen basını bilgilendirme toplantısında il sınırları içerisindeki hız limitlerinin arttırılması ve emniyet kemeri uyarısının susturulması için takılan tokaların yasaklanması gibi konular ele alındı.

Şube müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, emniyet kemeri takmak yerine ölüm tokası diye adlandırılan aparatın Tekirdağ Valiliği tarafından satışı ve kullanımının yasaklandığı belirtildi. Tekirdağ’ın transit geçiş güzergâhında bulunduğu bu nedenle zaman ve maddi kayıpların önüne geçilmesi adına hız limitlerinin yükseltilerek vatandaşların mağdur edilmelerine engel olunduğu ifade edildi. Bu doğrultuda, İstanbul-Malkara gelişlerinde Maksi Kavşağı ve Muratlı Kavşağı arasında 70 km/s olan hız sınırı 110 km/s olarak uygulanacak. Ayrıca Muratlı Kavşağı- Kumbağ Kavşağı arasında (Meskun Mahal girişine kadar) 50 km/s olarak uygulanması 03.02.2014 tarihli 2013/07 sayılı İl Trafik Komisyon kararı gereğince yeniden düzenlendi.

Toplantı Trafik Denetleme Şube Müdürü Aytekin Uyar’ın öncülüğünde basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×