Tekirdağ'daki uçak kazasının incelemeleri sürüyor

Çorlu Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen ve içindeki öğretmen pilot ile öğrencisinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası incelemeler sürüyor.

Tekirdağ'daki uçak kazasının incelemeleri sürüyor
19 Ağustos 2016 Cuma 14:47

Çorlu Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen ve öğretmen pilot ile öğrencisinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası incelemeler devam ediyor.

Tarkim Uçuş Okulu'na ait çift motorlu eğitim uçağının Ergene ilçesine bağlı Ahimehmet mevkisindeki tarlaya düşerek yanması ve içindeki iki kişinin ölmesinin ardından, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaza kırım ekibi olay yerinde incelemelerde bulundu.

Bir gün süren incelemelerin sonunda, uçağın enkazı olay yerinden kaldırıldı.

Kaza kırım ekibi, uçağın iniş eğitimi sırasında düştüğünü ve yere çarptıktan sonra yaklaşık 10 metre sürüklendikten sonra patlayarak yandığını tespit etti.

Yetkililer, uçağın enkazının Çorlu Havaalanı'na götürüldüğünü ve burada uzman ekiplerin motorlar ve enkaz üzerinde inceleme yapacağını kaydetti.

Olay

Tarkim Uçuş Okulu'na ait eğitim uçağı 17 Ağustos'ta Çorlu Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra Ergene ilçesi Ahımehmet mevkisinde tarlaya düşmüş, burada yaşanan patlamada öğretmen pilot Yusuf Akşahin ile öğrenci Alper Oran hayatını kaybetmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×