Tek göz odada can verdiler!

Diyarbakır'da merkeze bağlı Yenişehir İlçesi Alangör Köyü'nde tek odalı bir evden çıkan yangın sonucunda, bir evdeki aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

Tek göz odada can verdiler!
26 Mayıs 2015 Salı 10:29


Diyarbakır'da merkeze bağlı Yenişehir İlçesi Alangör Köyü'nde tek gözlü bir evde çıkan yangın sonucu, bir evde bulunan aynı aileden 5 kişi öldü.

Ergani yolu üzerinde bulunan Alangör Köyü'nde bugün 06.00 civarında Murat Özcan'a ait tek gözlü evde elektrik sisteminin kısa devre yapması sebebiyle çıktığı sanılan yangın başladı. Aile fertlerinin uyuduğu sırada tek gözlü toprak evde çıkan yangın hızla yayılırken, yangında baba Murat, anne Leylan, çocukları 13 yaşındaki Güle, 11 yaşındaki Azat ve 5 yaşındaki Mehmet Özcan yaşamını yitirdi. Köylüler ve itfaiyenin müdahalesi ile yangın söndürülürken, Özcan ailesinin ölen 5 ferdinin cenazeleri Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yangının tek gözlü evde kullanılan su ısıtıcısının elektrik aksamından çıktığı ve toprak evdeki kalasların tutuşması sonucu hızla yayıldığı tahmin ediliyor. Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×