Tatvanlı öğrenciler masa tenisi turnuvası finalinde Bitlis’i temsil edecek

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Tatvan İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenecek olan okullar arası yıldız kızlar masa tenisi tur.

Tatvanlı öğrenciler masa tenisi turnuvası finalinde Bitlis’i temsil edecek
11 Nisan 2014 Cuma 17:53

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Tatvan İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenecek olan okullar arası yıldız kızlar masa tenisi turnuvasının Türkiye finalinde Bitlis’i temsil edecek.
Kars’ta 14 – 17 Mart tarihleri arasında yapılan bölge yarışmasında dereceye giren Tatvan İMKB YİBO kız öğrencileri, şimdi ise 12 – 13 Nisan tarihleri arasında Mardin’de düzenlenecek olan okullar arası yıldız kızlar masa tenisi turnuvasının Türkiye finaline katılıyor. Turnuvanın finalinde de büyük başarı elde etmeyi hedefleyen kız öğrenciler elde edecekleri başarıyla masa tenisi sporunda Bitlis’in adını duyurmaya hazırlanıyor.
Masa tenisi turnuvasının Türkiye Şampiyonasında hedeflerinin ilk 4’e girmek olduğunu belirten Tatvan İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bilal Erfidan, bölge yarışmasından olduğu gibi Türkiye finalinden de derece elde ederek dönmeyi hedeflediklerini söyledi.
Türkiye finaline Kuzey Kıbrıs ve 18 ilin katılım göstereceğini kaydeden Erfidan, “İnşallah bu iller arasında başarı elde eden iller arasına gireceğiz. Bu sayede de ilimizin adını bu spor dalında da duyurmuş oluruz.” diye konuştu.
Öğrencilerden Eylem Bozkurt ise arkadaşlarıyla birlikte finalde birinci olmak için ter dökeceklerini ifade etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×