Tatvan’da 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kutlandı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası farklı etkinliklerle kutlandı. Tatvan Kaymakamlığı’nın katkılarıyla düzenlenen etkinliklere, Tatvan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Tatvan İstasyon İlkokulu öğrencileri...

Tatvan’da 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kutlandı
04 Haziran 2014 Çarşamba 19:08

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası farklı etkinliklerle kutlandı.

Tatvan Kaymakamlığı’nın katkılarıyla düzenlenen etkinliklere, Tatvan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Tatvan İstasyon İlkokulu öğrencileri katılarak 'Korkmuyorum Başaracağım' sloganıyla yürüyen lösemili çocuklara destek verdi.

Etkinlikler, Tatvan Kaymakamlığı önünde okunan basın açıklamasıyla başladı, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan yürüyüşle devam edip, Tatvan Öğretmen Evi bahçesinde düzenlenen programla son buldu.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından başlatılan '13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası' etkinliğinde lösemili çocuklar adına basın metnini okuyan Selva Kanar, LÖSEV’in başlattığı Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın 13’üncüsü, 31 Mayıs tarihinde başlayıp, 7 Haziran tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

    Kanar, etkinliklerin Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya başta olmak üzere 50 farklı yerleşim alanlarında gerçekleştirileceğini ifade etti.

    Sağlık, eğitim ve öğretim başta olmak üzere her zaman her konuda çocukların ve gençlerin yanında olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yaptığı kısa konuşmasında “Çocuklarımız bizim yarınlarımız ve geleceğimizdir. Onların bizden beklentileri sadece biraz ilgi ve destektir. Biz de onlar için her konuda üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz.” dedi.

    Hediyelerini Kaymakam Erkan’ın elinden alan çocuklar, mutluluklarını çekilen hatıra fotoğraflarına yansıttı. CİHAN

Tatvan’da 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kutlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×