Tatvan Gençlerbirliği için istişare toplantısı düzenlendi

Bitlis'i Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden tek takım olan Tatvan Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün yeni sezondaki başarısı için Tatvan ilçesinde istişare toplantısı yapıldı.Tatvan Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında ilçedeki sivil...

Tatvan Gençlerbirliği için istişare toplantısı düzenlendi
09 Temmuz 2014 Çarşamba 13:23

Bitlis'i Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden tek takım olan Tatvan Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün yeni sezondaki başarısı için Tatvan ilçesinde istişare toplantısı yapıldı.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasında (TATSO) gerçekleştirilen toplantıda Tatvan Gençlerbirliği'nin yeni sezonda daha başarılı olabilmesi için neler yapılabileceği görüşüldü.

Yapılan toplantı da ayrıca hedefler, bütçe ve yapılması planlanan transferlerle ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda katılımcılara Tatvan Gençlerbirliği Spor'un geçen sezon elde ettiği başarıları örnek veren ve 3. Lig'e çıkma yolunda büyük mesafe kaydeden Gençlerbirliği Spor'un bu sezonki hedeflerini anlatan Kulüp Başkanı Muhsin Obalı, yeni sezonda yeni başarılara imza atıp hem ilin hem de ilçenin adını duyurmak için geçen sezon desteklerini esirgemeyen kurum, kuruluş ve stk'lardan bu sezon içinde destek istedi.

Bu yıl yeni transferler yaparak oluşturacakları yeni takımın 3. Lig'de oynayacağının altını çizen Başkan Obalı, yapılması planlanan transferler, bütçe, konaklama ve kulübün bu yılki hedeflerini katılımcılarla paylaştı.

Yeni sezonda tek hedeflerinin 3. Lig'e çıkmak olduğunu vurgulayan Başkan Obalı, bunun için yeni transferler yaparak güçlü bir takım oluşturacaklarını ifade etti.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ise Tatvan'da spor potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu, Tatvan Gençlerbirliği sayesinde de özellikle gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yöneldiğini bu nedenle ilçede gerek sporun gelişimi ve gerekse kulübün başarısı için ellerinden geldiğince destekleyeceklerini söyledi.

Tatvan Gençlerbirliği Spor'un elde edeceği başarıların ilçeye ve ile katkı sunacağına vurgu yapan Kaymakam Erkan, "Bugün burada toplanmamızın asıl sebebi ilimiz BAL liginde temsil eden tek takım olan Gençlerbirliği Spor'un başarısı için neler yapabiliriz." diyerek, şunları söyledi:

"Yeni sezonda ilçe takımımız 3. Lig'e yükselebilmesi için neler yapılması gerekiyor. Bu konular üzerine ilçemizde ki STK'larla istişare ettik. Ümit ediyoruz ki kulübümüze gerekli destek sağlanır ve geçen sezon son maçta kaybedilen 3. Lig'e bu sezon çıkılarak büyük bir başarıya imza atılır. Başarı bildiğiniz gibi ekip işidir, biz de bu amaçla yola çıktık ve gerek ilçe kulübümüzün başarısı, ilçemizdeki spor branşlarının ve başarılarının artması ve gerekse gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesi için bu gün bu istişareyi gerçekleştirmiş bulunuyoruz."

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, belediye olarak imkanlar dahilinde ellerinden geldiğince kulübe destek olacaklarını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan STK temsilcileri ise Tatvan Gençlerbirliği Spor'un yeni sezonda daha başarılı olabilmesi için önerilerini sundu.

Gerçekleştirilen istişare toplantısına Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan Gençlerbirliği Başkanı Muhsin Obalı ve yönetimi, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Dağdağan, Bitlis Genç İş Adamları Derneği (Bigiad) Bitlis şube Başkanı Cengiz Şahin, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, Tatvan Ziraat Odası Başkanı M. Şerif Kızılca, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı M. Şirin Türel katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×