Tatvan Devlet Hastanesi'nde mesai saati uzatılan bölümler artıyor

Tatvan Devlet Hastanesi'nde hastalara daha iyi hizmet vermek amacıyla mesai saatleri 17.00’dan 19.

Tatvan Devlet Hastanesi'nde mesai saati uzatılan bölümler artıyor
16 Ocak 2014 Perşembe 12:48

Tatvan Devlet Hastanesi'nde hastalara daha iyi hizmet vermek amacıyla mesai saatleri 17.00’dan 19.00’a uzatılan polikliniklere ek olarak 3 yeni bölüm daha eklendi.

Yaklaşık bir ay önce dahiliye, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, diş hastalıkları, üroloji, nöroloji ve ortopedi polikliniklerimizde çalışma saatini saat 17.00’dan 19.00’a kadar uzatan hastane yönetimi bu bölümlere ek olarak kulak burun boğaz, radyoloji ve kardiyoloji bölümlerinde de mesai saatlerini uzattı.

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, hastalara daha iyi hizmet verebilmek ve daha çok vakit ayırabilmek adına yeni uzatılan bölümlerle birlikte 10 bölümde mesai saatlerini uzattıklarını açıkladı.Hastanede daha iyi bir sağlık hizmeti vermek adına, her geçen gün sağlık hizmeti alanını genişlettiklerini ifade eden Uz. Dr. Mustafa İkizek, "Hedefimiz geriye kalan diğer bölümlerde de mesai saatlerini uzatmaktır." dedi.

Yapılan uygulamanın yerinde bir uygulama olduğunu ve hatta geç kalınmış bir uygulama olduğunu belirten köylü vatandaşlardan Cevdet İlber, mesai saatlerinin uzatılmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

Köyden geldikleri için hastaneye geliş gidişte sıkıntı yaşamaları nedeniyle hastane randevularına geç kaldıklarını bu nedenle de muayene ve tahlil sonuçlarının mesai saatine yetişmediğini bunun içinde bir sonraki gün tekrardan hastaneye gelmek zorunda kaldıklarını anlatan İlberk, "Yeni mesai saati uygulaması sayesinde artık köyden bile gelmemize rağmen gün içerisinde tüm işlerimizi halledip köye geri dönebiliyoruz. Bu da bize hem sağlık açısından hem de zaman açısından büyük yarar sağlıyor. Bu nedenle uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×