'Taşerona hayır' mitingi sürüyor

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasını ve taşeronu protesto etmek için Kadıköy’de toplanan sendikaların mitingi devam ediyor. Bir binaya çıkan bazı eylemciler, üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan,...

'Taşerona hayır' mitingi sürüyor
25 Mayıs 2014 Pazar 15:53

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasını ve taşeronu protesto etmek için Kadıköy’de toplanan sendikaların mitingi devam ediyor. Bir binaya çıkan bazı eylemciler, üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan, ‘Diktatörler sokakta devrilirler’ yazılı pankart açtı.

Sendika üyeleri, Soma’daki maden faciasını ve taşeron sistemini protesto etmek için Kadıköy’de toplandı. Soma’daki işçileri hatırlatan pankartlarla gelen gruplar, hükümet aleyhine slogan attı. Bazı eylemciler de siyah tabutlarla miting alanına geldi. Miting alanına yakın bir apartmanın üstüne çıkan Gençlik Muhalefeti’nden 4 kişi, üstünde Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan, ‘Diktatörler sokakta devrilirler’ yazılı pankart açtı. Kısa süre slogan atan grup daha sonra pankartı topladı.

Mitinge gelen maden işçileri de kısa birer konuşma yaptı. Bir maden işçisi kaybettiği arkadaşlarını anarken ağladı.

CİHAN

'Taşerona hayır' mitingi sürüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×