Taş ocağında göçük: 2 ölü

Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki bir taş ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi hayatını kaybetti. Toprak kayması sonu yaşanan göçükte, çalıştıkları iş makineleriyle birlikte toprak altında kalan işçiler, saatler süren çalışma...

Taş ocağında göçük: 2 ölü

Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki bir taş ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi hayatını kaybetti. Toprak kayması sonu yaşanan göçükte, çalıştıkları iş makineleriyle birlikte toprak altında kalan işçiler, saatler süren çalışma sonucu çıkartıldı.

Olay Cebeci Mahallesi'ndeki Has Beton firmasına ait taşocağında 17.30 sıralarında gerçekleşti. Ocakta işçiler çalıştığı sırada yaşanan göçükle kayan toprak içerisinde işçilerin de bulunduğu iş makineleri altına aldı. İşçilerin sağ olarak kurtarılabilme ümidi, polis, itfaiye ve ambulans ekiplerinin seferber etti. Ancak tüm müdahalelere rağmen ilk etapta bir makine operatörü işçiye, ardından da kamyon sürücüsü ikinci işçinin cesedine ulaşıldı. Enkaz altında kalan bir başka sürücü de yara almadan kurtarıldı.

Erdem Çelikmen ile Süleyman Akay isimli işçilerin cenazeleri ambulansla Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CİHAN

Taş ocağında göçük: 2 ölü

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×