Tarık Akan son yolculuğuna uğurlanıyor

Tarık Akan'ın cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oyuncular Türkan Şoray, Fatma Girik, Kadir İnanır, Süleyman Turan ve Ediz Hun'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı

Tarık Akan son yolculuğuna uğurlanıyor
18 Eylül 2016 Pazar 18:17

Sanatçı Tarık Akan için Teşvikiye Camisi'nde tören düzenlendi. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, CHP milletvekilleri Gürsel Tekin ve Muharrem İnce, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve ünlü sanatçılar da katıldı.

Cenaze namazında, taziyeleri, Akan'ın çocukları Barış Zeki, Yaşar Özgür ve Özlem Üregül kabul etti.

Törene katılanların caminin avlusuna sığmadığı görüldü.

Sanatçı Ediz Hun, Tarık Akan'ın vefatından duyduğu üzüntüsünü dile getirerek, "Gördüğünüz gibi, halkımızı oluşturan bu güzel insanlar, burada hepimiz onu kucaklıyoruz. Allah'tan rahmet diliyoruz. Çok üzücü. Çok genç sayılabilecek bir yaşta aramızdan ayrılmış olması, sinema için büyük bir kayıptır. O, sinemada parlayan bir yıldızdı hakikaten. Ama işte takdir-i ilahi bu kadar. Çok üzgünüm." dedi.

Hababam Sınıfı'nda "Bacaksız" rolünü oynayan Tuncay Akça ise değerli bir abisini kaybettiğini dile getirdi.

Akça, Tarık Akan ile dört filmde oynadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Bir gençlik, bir aile filmi, 'Hababam Sınıfı' ve bir de 'Yol' filminde oynadık birlikte. Benim ve sinema için çok değerli bir insandı ama bazı insanlar için değerli değilmiş ki o insanlar internette değişik yazılar yazıyor. Bir insanın düşüncesine bakmayacaksın. O Allah ile kul arasındadır. İnancına da bakmayacaksın. O yüzden de insanları yargılamayacaksın."

Hababam Sınıfı'nda "Hayta İsmail" rolünü canlandıran Ahmet Arıman da Hababam Sınıfı'nın yanı sıra başka filmlerde de Tarık Akan ile oynadıklarını aktararak, "Amatör çocukların koca bir jönle buluşması olmuştu ama o koca jönün hiçbir kaprisi ve kibri yoktu bize karşı. Bize, sanki arkadaşıymışız gibi yıllardan beri beraber çalışıyormuşuz gibi davranan kaliteli bir insandı." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×