Tarihi eser kaçakçıları yakalandı

Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçakçılık ve uyuşturucu madde tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda 2 adet bronz tarihi eser ve sikke ele geçirildi.Patnos ilçesinde yapılan operasyonla durdurulmak istenen ancak dur ihtarına uymayarak...

Tarihi eser kaçakçıları yakalandı
24 Haziran 2014 Salı 20:03

Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçakçılık ve uyuşturucu madde tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda 2 adet bronz tarihi eser ve sikke ele geçirildi.

Patnos ilçesinde yapılan operasyonla durdurulmak istenen ancak dur ihtarına uymayarak kaçtı. Takip sonucu durdurulan 04 plaka sayılı araçta yapılan aramada 2 adet bronz, 1 adet gümüş sikke ve ağırşak olarak nitelendirilen topraktan yapılmış 2 adet obje ele geçirildi. 1 kişi hakkında soruşturmaya başlanıldığı açıklandı.

Tablacı olarak tabir edilen kaçak sigara satıcılarına yönelik yapılan operasyonda ise bin 239 paket kaçak sigara ele geçirildiği ve 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

İl merkezi çevre yolu üzerinde durdurulan bir otobüste yolculuk yapan Pakistan uyruklu N.R. isimli şahsın sırt çantasında yapılan aramada da 6 adet alüminyum tencerenin altına oluşturulan özel bölmelerde 1 kilo 607 gr eroin ele geçildi. Şahsın gözaltına alındığı belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×