Tam donanımlı 9 ambulans, Erzurum 112 filosuna eklendi

Erzurum 112 Acil Sağlık Hizmetleri araç filosuna tam donanımlı 9 yeni ambulans daha katıldı.

Tam donanımlı 9 ambulans, Erzurum 112 filosuna eklendi
30 Ocak 2014 Perşembe 18:48

Erzurum 112 Acil Sağlık Hizmetleri araç filosuna tam donanımlı 9 yeni ambulans daha katıldı. Yeni araçlar, düzenlenen törenle hizmete başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Erzurum 112 Acil Servisi Hizmetlerinde kullanılmak üzere 9 adet ambulans gönderildi. Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, ambulans ihtiyacı konusunda taleplerini Bakanlığa ilettiklerini belirterek, kısa sürede 112 Acil Servisi'ne tahsis edilmek üzere 9 ambulansın geldiğini söyledi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Vançelik, yaptığı açıklamada, "2003 yılında ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ ile başladığımız yeni araç takviyesi ile olası vaakalara daha kısa sürede ulaşacağız. Bakanlığımız ilimize toplam 9 tane 112 Acil Komuta Merkezi’nde kullanılmak üzere vaakalara daha çabuk ve daha sıhhatli ulaşabilmemiz için böyle bir destek verdi. Bu ambulanslardan 3 tanesi 4x4, 6 tanesi ise 4x2'den oluşmakta. İlimizde 61 ambulans bulunmaktaydı bu gelen 9 ambulansla birlikte 70'e ulaştı. Bu ambulanslardan 6'sı paletli, 2'si snowtrack, 1 tanesi ise obez ambulanstır. İçinde tıbbi malzeme bulunan ambulanslardan sadece bir tanesinin fiyatı 200 bin TL'dir" dedi.

Yeni ambulansların anahtarları düzenlenen törenle sürücülere teslim edilerek hizmete başladı. Ambulansların, Aziziye, Yakutiye, Çat, İspir, Köprüköy, Pasinler, Aşkale, Tekman ve Karaçoban ilçelerinde hizmet vereceği belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×