Talas’ta yamaç paraşütüyle yılın ilk uçuşları yapıldı

Kayseri Talas denince akla ilk olarak tarihi dokusu, tabiat ve kültür varlıkları, üniversiteler, sosyal yapısı, modern şehircilik hizmetleri ve hava sporları geliyor.

Talas’ta yamaç paraşütüyle yılın ilk uçuşları yapıldı
05 Ocak 2014 Pazar 13:03

Kayseri Talas denince akla ilk olarak tarihi dokusu, tabiat ve kültür varlıkları, üniversiteler, sosyal yapısı, modern şehircilik hizmetleri ve hava sporları geliyor. Dünyanın sayılı hava sporları merkezlerinden birisi haline gelen Ali Dağı'nda paraşüt tutkunları yılın ilk uçuşlarını gerçekleştirdi. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım hava sporlarını Kayseri'de uluslararası bir marka haline getirdiklerini söyledi.

Ali Dağı'nın zirvesinden havalanan yamaç paraşütü pilotları yılın her mevsiminde göklerde özgürce uçuş yapabiliyor. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım hava sporlarının gelişmesi için sürekli destek verdiklerini belirtti. Şehirde çok sayıda gencin bu sporu yapıyor olmasının ayrı bir keyif ve güven verdiğini belirten Başkan Yıldırım, "Şehirlerin kimliğinin oluşmasında kendine mahsus özellikler gün yüzüne başarılı bir şekilde çıkarsa anlam kazanır. Ali Dağı şehrimizin bu anlamda büyük bir nimeti. Allah'ın bir lütfu. Hava sporlarından yamaç paraşütünde bizim 10 yıldır yapmış olduğumuz çalışma isabetli bir yolda olduğumuzu gösteriyor." dedi.

Gençlere yeni bir hedef koyacağı, tatmin olacağı ve başaracağım diyeceği bir spor dalını sunduklarını söyleyen Başkan Yıldırım, şunları dile getirdi: "Diğer bir açıdan da adrenalin diyeceğimiz öz iradesi yüksek bir spor. Türk gencinin öz iradesine yönelik önemli bir girişimi vardır. Bizim insanımız cesurdur. Bu çalışmalarla organizasyonlarda ilimizden sporcularımız derece yapıyorlar. Organizasyonlarla başladığımız hava sporlarında eğitim, tesisleşme ve kökleşmesini oluşturduk. Her türlü imkanı bu sporun gelişmesi için şehrimizin hizmetine sunuyoruz. Bu sporun disiplin noktasında son derece dikkatli bir çalışma yapıyoruz. Burada yapılan uçuşlar sıradan rastgele uçuşlar değil."

Hava sporlarının turizme açılan önemli bir değer olduğunu ifade eden Başkan Rifat Yıldırım, "Bu spor bizi nereye götürecek. Öncelikle şimdi olduğu gibi daha da gelişecek. Şehrimizde bu spor bizim için turizm noktasında önemli bir enstrüman olacak. Birçok şehirde olduğu gibi tandem uçuşları ilimizde de gelişiyor. Turizm açısından oldukça iyi gelişmeler bunlar. Bu sporun kurumsal yapısına baktığımızda Türkiye'de en iyi organizasyon yapan kurum olmanın ayrı bir keyfini yaşıyoruz." sözlerini kaydetti.

Ali Dağı'ndan kalkış yaparak Talas semalarında uçuş yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten yamaç paraşütü pilotları, her türlü imkanı kendilerine sunan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Türkiye'nin hiçbir yerinde bulunmayan imkanların Talas'ta olduğunu belirten pilotlar, sağlıklı her vatandaşı bu sporu yapmaya davet etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×