"Talas Kayseri'nin başkenti olacak"

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Palancıoğlu,...

07 Haziran 2014 Cumartesi 12:18

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Palancıoğlu, "Talas geçmişte Kayseri'nin başkenti olarak biliniyordu. Hedefimiz yine aynı algıyı oluşturmak" dedi.

Başkanlık makamındaki ziyaret öncesi Başkan Palancıoğlu, misafirlerini kapıda karşıladı. KAYSO Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve başkanlık divanının katıldığı ziyarette konuşan Baş-kan Mustafa Boydak, Başkan Palancıoğlu ile daha önceden tanıştıklarını belirterek, "Kamuoyu-nun da bildiği gibi Mustafa Bey ile ORAN Kalkınma Ajansı'nda bir dönem birlikte çalıştık. ORAN'da büyük hizmeti geçti" diye konuştu.

Başkan Boydak, Başkan Palancıoğlu'nun Talas'a güzel hizmetler vereceğine inandığını ifade ederek, "Zaten kendisi ciddi bir görev adımıdır. Talas, Kayserimizin lokomotif ilçelerinden bir tanesi haline geldi. Bundan sonra da daha ileriye gitmesi için sayın başkanımızın projelerinin yanında olacağız. Talas üniversiteler şehri olmasının yanında aynı zamanda yapılanmanın da önemli olduğu bir ilçe. İnşallah Kayserimizin parlayan yıldızı Talasımız başkanımızla beraber daha ileriye gider, insanlarımızın huzurlu ve mutlu olduğu bir bölge olarak hayatına devam eder. Kendisine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ise, KAYSO Başkanı Boydak ve berabe-rindeki sanayicilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "ORAN Kalkınma Ajansı'nda görev yaparken Mustafa beyin çok desteğini gördük. ORAN'daki tecrübelerimizle Talasımızın ekono-mik ve sosyal kalkınmasıyla ilgili çalışmalar yürüteceğiz. Burada sanayicilerimizin de büyük desteği olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Palancıoğlu, Talas'ın daha da kalkınması için sanayicilerle birlikte çalışacaklarını anlatarak, şöyle konuştu: "Talas üç üniversitesi olan bir ilçe konumunda. 55 binin üzerinde öğrenci ve 3 binden fazla akademisyen var. Bu durumun da yakın zamanda Talas'ın kalkınması üzerinde etkisini göreceğiz. İnşallah biz Talas'ı Kayseri'nin yine başkenti yapmayı düşünüyoruz. Geçmişte Talas, Kayseri'nin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan en gelişmiş bölgesiydi. Hedefimiz inşallah bunu tekrar gerçekleştirmek."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×