Taksim’de dilenci operasyonu

Taksim’de zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon yaptı. Yoldan geçen vatandaşları rahatsız edip para istedikleri öne sürülen çoğunluğu Suriye uyruklu yaklaşık 20 dilenci, zabıta ekipleri tarafından yakalandı.

Taksim’de dilenci operasyonu
08 Ocak 2014 Çarşamba 10:43

Taksim’de zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon yaptı. Yoldan geçen vatandaşları rahatsız edip para istedikleri öne sürülen çoğunluğu Suriye uyruklu yaklaşık 20 dilenci, zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Dilenciler Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde özellikle Suriye uyruklu şahısların yoldan geçen vatandaşları rahatsız ederek para talep etmesi üzerine zabıta ekipleri harekete geçti. Ekipler, meydandaki ve Gezi Parkı çevresindeki dilencileri yakaladı. Ne olduğundan habersiz bir anda araçlara bindirilmek istenen dilenciler, kendilerini götürmek isteyen ekiplere uzun süre direndi. Koltuk değnekli bazı dilenciler de kendilerini görüntülemek isteyen gazetecileri engellemek istedi. Bayan bir dilenci ise koltuk değnekleriyle gazetecilere saldırmaya çalıştı. Ancak dilenciler ekipler tarafından zabıta aracına bindirildi.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde yakalanan yaklaşık 20 dilenci Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×