Taksim’de 'Berkin Elvan' protestoları sürüyor

Taksim’de, Gezi Parkı olaylarında yaralanan ve kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitiren Berkin Elvan için yapılan protestolar devam ediyor.

Taksim’de 'Berkin Elvan' protestoları sürüyor
12 Mart 2014 Çarşamba 23:43

Taksim’de, Gezi Parkı olaylarında yaralanan ve kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitiren Berkin Elvan için yapılan protestolar devam ediyor. Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen eylemciler ile polis ekipleri arasında çatışmalar sürüyor.

Taksim’de, öğlen saatlerinde başlayan olaylar gün boyunca devam etti. Taksim Meydanı’na çıkmaya çalışan eylemcilere Çevik kuvvet polisleri ara sokaklarda biber gazı, plastik mermi ve tazyikli suyla müdahale etti. Meydanda toplanan bazı göstericiler, polisler tarafından müdahale edilerek ara sokaklara püskürtüldü. Müdahale sırasında bazı eylemciler ve yoldan geçen vatandaşlar polisin attığı biber gazından etkilendi. Olaylarda çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Olaylar sırasında bir gazeteci eylemcilerin attığı cam parçasının başına isabet etmesiyle yaralandı. Yaralı gazeteciye polis ekipleri tarafından olay yerinde pansuman yapıldıktan sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri ve eylemciler arasındaki çatışmalar sürüyor.

CİHAN

Taksim’de 'Berkin Elvan' protestoları sürüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×