Taksici esnafı kahvaltıda buluştu

İlçedeki taksi şoförlerini kahvaltıda ağırlayan Yenimahalle Belediyesi, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası ile Yenimahalle Bölge İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

Taksici esnafı kahvaltıda buluştu
30 Aralık 2013 Pazartesi 11:28

İlçedeki taksi şoförlerini kahvaltıda ağırlayan Yenimahalle Belediyesi, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası ile Yenimahalle Bölge İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Müslüm Ertekin ve Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner katıldı. Yaklaşık 500 taksici esnafının buluştuğu toplantıda, esnafın sorunları ve çözümleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

"İNSANLAR TAKSİ DURAKLARINA SIĞINIYOR"

Kendisinin de esnaf olduğunu dile getiren Yaşar, şoförlüğün en zor mesleklerden biri olduğunu kaydetti.
Üretmeden, çalışmadan başarı sağlanamayacağını ifade eden Yaşar, “Karda, kışta, gece gündüz demeden daima insanlarla iç içesiniz. İşinizin ne kadar zor olduğunun farkındayım. Sizlerin ve vatandaşlarımızın rahat etmesi için durak yerleri tahsis ettik. Gecenin geç saatlerinde evinden atılan çocuklar, kadınlar, genç, yaşlı insanlar karakoldan önce taksi duraklarına sığınıyor. Sizlere güvenip, duraklarınıza geliyorlar.” diye konuştu.

YENİ DURAKLAR İÇİN TEŞEKKÜR

Uyum içinde çalışmanın önemine değinen Yiğiner de Başkan Fethi Yaşar’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yiğiner, “Bir dönem Yenimahalle Belediyesi’nde AK Parti meclis başkan vekilliği görevini yürüttüm. Aynı dönem Sayın Yaşar da CHP’de grup başkan vekiliydi. Odalarımız karşı karşıyaydı. Kendisiyle o zamanlar olduğu gibi bugün de uyum içinde çalışıyoruz. Şahsım ve sizler adına Başkan Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Bizlere hem duraklarımızın yerini tahsis etti hem de ücretsiz durak yerleri yaptı. Eğer uyum içinde çalışırsak, iyi niyetli olursak hiçbir problem yaşamayız. Şimdi yapılanın karşılığını verme sırası bizde. Zor şartlarda çalışıyor, helal para kazanıyorsunuz. Tüm ihtiyaçlarınızın karşılanacağı, huzurla çalışacağınız duraklarınız var. Hepinize bol kazançlı yıllar diliyorum.” dedi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×