Tacik Lider İstanbul'un Göbeğinde İnfaz Edildi

Tacikistan'da 'Grup 24' adlı muhalif hareketin lideri olarak bilinen Umarali Kuvvatov, Tacik pilavıyla zehirlenip ardından kafasına tek el ateş edilerek öldürüldü.

Tacik Lider İstanbul'un Göbeğinde İnfaz Edildi
07 Mart 2015 Cumartesi 11:44

İstanbul'da silahlı hücum neticesinde ölen Tacikistanlı muhalif önder Umarali Kuvvatov ve ailesinin, suikast öncesi Tacik pilavıyla zehirlendikleri ortaya çıktı.

AİLESİYLE ARKADAŞININ EVİNE GİTTİ

İstanbul'da yabancı uyruklu muhalif önder suikastlerine bir yenisi Fatih Molla Gürani Mahallesi'nde yaşandı. Tacikistan'da 'Grup 24' isimli muhalif hareketin önderi şekilde adlandırılan Umarali Kuvvatov, önceki gece ailesiyle, arkadaşı bulunduğu belirtilen Tacikistan uyruklu Süleyman isimli insanın evine gitti.

BAŞINDAN VURULDU

15 gün evvela kiralandığı öğrenilen evde Kuvvatov, ailesiyle müşterek ikram edilen Tacik pilavını yedi. Yemek esnasında Süleyman'ın derhal geleceğini söyleyerek evden sokağa çıkması üzerine, ailesinde zehirlenme belirtileri ayrım eden Kuvvatov da ardından dışarı çıktı. Sokakta Süleyman'ın yanına giden Kuvvatov, ardından yaklaşan tetikçi sebebi ile başından vurularak hayatını kaybetti.

ÖZEL EKİP KURULDU

Umarali Kuvvatov'un pilavdan zehirlenen benzeri ile 8 ve 12 yaşlarında 2 oğluysa hastanede polis denetiminde tedavi altına alındı. Kuvvatov suikastının aydınlatılması için Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro ile Terörle Şube Müdürlüğü'nden hususi bir ekip kuruldu.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİYOR

Zehirli pilavı incelenmesi için Adli Tıp Kurumu'na teslim eden hususi ekip, bölgedeki bütün güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Olay gecesi bölgedeki cep telefonlarının trafiği de mercek altında. Tetikçinin birlikte başkalarının olup bulunmadığı araştırılıyor. Polis bununla beraber saldırganla müşterek ortadan kaybolan Süleyman isimli kişiyi arıyor.

(Kaynak: Habertürk)


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×