TAÇDER, 110 kişilik bir katılımla Çanakkale’ye vefa ziyaretinde bulundu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde faaliyet gösteren, Trakya Yıldırım Aktif Çalışanlar Derneği (TAÇDER), 110 kişilik bir katılımla Çanakkale'ye vefa ziyareti düzenledi. Çorlulular, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Koca Seyyid ve Mecidiye...

TAÇDER, 110 kişilik bir katılımla Çanakkale’ye vefa ziyaretinde bulundu
22 Mayıs 2014 Perşembe 12:08

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde faaliyet gösteren, Trakya Yıldırım Aktif Çalışanlar Derneği (TAÇDER), 110 kişilik bir katılımla Çanakkale'ye vefa ziyareti düzenledi.

Çorlulular, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Koca Seyyid ve Mecidiye Tabyası, Sargı Yeri Şehitliği, Yahya Çavuş ve Ertuğrul Tabyası, Alçı Tepe Köyü, Conk Bayırı ve 57. Alay Şehitliğini Osman Koç’un rehberliğinde gezdi.

TAÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çakar, Çanakkale'yi imkanı olan herkesin kesinlikle gezip görmesi gereken bir yer olduğunu belirterek dernek olarak tarihi ve kültürel gezilerinin devam edeceğini söyledi.

Geziye katılanlar Çanakkale şehitliklerinde gezerken duygulu anlar yaşadıklarını belirterek kendi memleketlerinden şehit düşen isimleri okurken duygulandıklarını ve uzman rehber Osman Koç’un anlattıklarını dinlerken gözyaşlarına hakim olamadıklarını ifade etti.

    Çanakkale Savaşları'nın yapıldığı yerleri gezenler ise şehitliklerde hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN

TAÇDER, 110 kişilik bir katılımla Çanakkale’ye vefa ziyaretinde bulundu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×