Tablet dağıtımı Hakkari'de başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde 'Fatih Projesi' kapsamında Hakkari'de orta eğitim öğrencilerine tablet dağıtmaya başladı. İlk tabletler Vali Yakup Canbolat ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın katıldığı törenle Cumhuriyet Lisesi'nde 40 öğrenci ve 20 öğretmene dağıtıldı.

Tablet dağıtımı Hakkari'de başladı
22 Mayıs 2015 Cuma 14:11Tablet dağıtımı için Cumhuriyet Lisesi'nde tören düzenlendi. Törene, Hakkari Valisi Yakup Canbolat da katıldı. İlk tablet dağıtımını Cumhuriyet Lisesi 9-C sınıfında okuyan 40 öğrenciye yapan Vali Canbolat, öğrencilere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile ilgili bazı sorular sordu. Canbolat'ın sorduğu sorulara cevap veren bazı öğrenciler oldukça heyecanlandı. Kendi elleriyle öğrencilerin tabletlerini teslim edip, nasıl kullanacaklarını anlatan Vali Canbolata, bu kapsamda Hakkari merkezdeki liselerde okuyan toplam 888 öğrenci ve bu okullarda görev yapan öğretmenlere tablet dağıtımı yapılacağını söyledi.

Öğrencilerin bu tabletlerle derslerin dışında internete bağlanıp dünyada olup bitenlerden haberdar olacağını da bildiren Vali Canbolat, "Fatih Projesi kapsamında bugün ilk tablet dağıtımını Cumhuriyet Lisesi'nde yapıyoruz. Daha sonra da Hakkari merkezdeki okullarımızda okuyan 888 öğrencimize tabletleri dağıtılacaktır. Geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimiz için bu tabletlerde iyi ders çalışmanız lazım. Bunun dışında dünyada olup bitenleri buradan internete bağlanıp takip edtebilme imkanına kavuşuyorsunuz" ifadesinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, proje kapsamında 2013-2014 eğitim- öğretim yılında Hakkari genelinde 1967 öğrenci ve 398 öğretmen olmak  üzere 13 orta öğretim kurumunda toplamda 2 bin 365 tabletin dağıtıldığını,  2015 yılında ise 5 orta öğretim okulunda toplam 888 öğrenciye tablet dağıtılacağını açıklandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×