Tabancayla Vurulan Köpek Kahve Masasında Ameliyat Edildi

Bolu'da, yoldan geçen bir kişinin tabanca ile ateş etmesi sonucu yaralanan köpek, veteriner ve doktor tarafından kahvede masanın üzerinde ameliyat edildi.

Tabancayla Vurulan Köpek Kahve Masasında Ameliyat Edildi
28 Şubat 2015 Cumartesi 10:20

Bolu'da, yoldan geçen bir bireyin tabanca ile ateş etmesi neticesinde yaralanan köpek, baytar ve doktor sebebi ile kahvede masanın üstünde ameliyat edilerek kurtarıldı.

TABANCA İLE ATEŞ AÇILMASI SONUCU YARALANDI

Olay, gece saatlerinde Alpagut Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalle halkının maskotu bulunan 'Boncuk' adındaki köpek, yoldan geçen bir bireyin tabanca ile ateş etmesi neticesinde yaralandı. Köpeği besleyen Rasim Arslan hayvanın devinim edemediğini görünce yanına gitti. O sırada evinin yakınındaki kahvenin yanından arabasıyla geçen Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, komşusu Rasim Arslan'ı görerek durdu. Rasim Arslan'ın 5 yıldır besleyip büyüttüğü köpeğin yaralı olduğunu söylemesi üstüne Mahmut Alan baytar aramaya başladı.

KAHVEDE AMELİYAT EDİLDİ

Veteriner bulunamaması üstüne Mahmut Alan, apartmanda komşusu bulunan İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde görevli Ortopedi Uzmanı Dr. Sadullah Kara'ya haber verdi. Gece yatağından kalkarak yardıma koşan Dr. Sadullah Kara da baytar doktor Ahmet Nural'a ulaştı. Ahmet Nural ve Sadullah Kara kahvenin sundurmasının altında masanın üstünde yaralı köpeği ameliyat etti. Sol geri bacağından vurulduğu, kurşunun kasığından çıktığı belirlenen köpeğin ameliyat edildiği sırada kocaman üzüntü yaşayan yurttaşlar da kahveden ayrılmadı. Yaralı köpek tedavisinin peşinden kulübesine götürüldü.

'ARAÇ ÇARPTI SANDIM'

Gece kahveden çıktığı sırada yanına çağırdığı köpeğin gelmemesi üstüne yanına gittiğini ve yaralandığını ayrım ettiğini belirten Rasim Arslan, 'Köpeğin geri kısmında cerahat vardı ve ben vasıta çarptı sandım. Gece gelen baytar doktor köpeğin vurulduğunu saptama etti. Kahvede ameliyat edildi' dedi.

'1,5 SAAT ARAMAMIZA RAĞMEN VETERİNER BULAMADIK'

Eve giderken komşusunu görerek durduğunu söz eden Mahmut Alan ise yaşananları şöyle anlattı. 'Rasim amcamızı eve bırakmak istedim o da köpeğinde bir tuhaflık olduğunu söyledi. Boncuk'a baktığımızda bacağından kan geldiğini gördük ve baytar doktor aramaya başladık. 1,5 saat aramamıza karşın baytar bulamadık. Aynı apartmanda oturduğumuz doktor komşumuzu gece yatağından kaldırdık. O da derhal baytar arkadaşını aradı. Veteriner hekimiz derhal gelerek kahveden dışarıya masa istedi. Kahvenin önünde yaralı köpek ameliyat edilerek tedavisi yapıldı' diye konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×