Sütaş geleneksel sünnet şöleni düzenledi

9 yıl önce vefat eden Sütaş'ın kurucusu Sadık Yılmaz tarafından başlatılan Sütaş Sünnet Şölenleri'nin bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirildi.Kültürpark Taha Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen şölene Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven,...

Sütaş geleneksel sünnet şöleni düzenledi
13 Haziran 2014 Cuma 16:53

9 yıl önce vefat eden Sütaş'ın kurucusu Sadık Yılmaz tarafından başlatılan Sütaş Sünnet Şölenleri'nin bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirildi.

Kültürpark Taha Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen şölene Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Belediye Başkanvekili Faruk Türe, İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Kaplan, SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Tarık Tezel, SÜTAŞ ailesi ile çok sayıda davetli katıldı. İlçe merkezi ve köylerinden 41 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet öncesinde çocuklara araçlarla şehir turu attırılırken 41 çocuğun salona girişinde tekbirler getirilirken din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı'nın yaptığı duanın ardından konuşma yapan Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi Mürvet Tezel, "Rahmetli babamızı kaybedeli 9 yıl oldu. Onun başlattığı bu mutlu geleneği çocukları olarak devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sütaş ailesi olarak 41 çocuğumuza 41 kere maşallah diyoruz." dedi.

Sütaş ailesi adına 41 sünnet çocuğuna altın takılırken, davetlilere pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu. Sünnet şöleni müzik ve palyaçolar eşliğinde eğlenceyle devam etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×