Suriye’yi masaya yatıracak heyet Şanlıurfa’ya geldi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun daveti üzerine, ‘2. Suriye’ye Komşu Ülkeler Bakanlar Toplantısı’ yarın Şanlıurfa’da düzenlenecek.

Suriye’yi masaya yatıracak heyet Şanlıurfa’ya geldi
16 Ocak 2014 Perşembe 19:33

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun daveti üzerine, ‘2. Suriye’ye Komşu Ülkeler Bakanlar Toplantısı’ yarın Şanlıurfa’da düzenlenecek. Harran konteyner kentte yapılacak olan toplantı öncesi birçok ülke temsilcisi Şanlıurfa’ya geldi.

İlki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Antonio Guterres’in ev sahipliğinde, 4 Eylül 2013 tarihinde Cenevre’de gerçekleştirilen toplantı sırasında, Bakan Davutoğlu, ikinci toplantının Türkiye’de Suriyelilerin bulunduğu geçici barınma merkezlerinden birinde yapılmasını önermiş ve bu davet taraflarca kabul görmüştü.

Bunun üzerine, yarın Şanlıurfa’da yapılacak toplantı için BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Lübnan Sosyal İşler Bakanı Wael Abou Faour, Ürdün Heyeti Saja Al Majalı, Mısır Heyeti Randa Labib Hassan bugün özel bir uçakla Şanlıurfa Gap Havaalanı'na geldi. Burada Vali Vekili Ramazan Seçilmiş tarafından karşılanan heyet, havaalanında ikram edilen çayın ardından konvoy halinde kalacakları otele geldi.

Heyet için üst düzey güvenlik önlemlerinin alınması dikkatleri çekti. Heyetten bir kısmı dinlenmeye çekilirken, Birleşmiş Milletler heyetleri Balıklıgöl ve önemli inanç merkezlerini ziyaret etti. Şehir turuna Vali Vekili Seçilmiş de eşlik etti. Yarın Harran konteyner kentte başlayacak program, akşam saatlerinde ortak bir basın toplantısı ile son bulacak.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×