Suriyeli sığınmacılar yardım bekliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu'nun katkılarıyla başlatılan Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyası devam ediyor.

Suriyeli sığınmacılar yardım bekliyor
24 Aralık 2013 Salı 18:38

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu'nun katkılarıyla başlatılan Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyası devam ediyor. Kampanyaya Yeşilhisar ilçesi bir kamyonet eşya ile katıldı.

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına ilçelerden de destek geliyor. Yeşilhisar ilçesinde bulunan Kayunbaba Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özdere, kampanyaya Yeşilhisar'ın da ilgi gösterdiğini ve bir kamyonet yardım malzemesini yardım toplama merkezi olan Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'ne getirdiklerini söyledi.

Kampanyaya katılan sivil toplum kuruluşları adına konuşan Mazlumder Şube Başkanı Ahmet Taş da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanyada bugüne kadar toplanan beş TIR yardım malzemesinin, Suriyeli sığınmacılara verilmek üzere Şanlıurfa Valiliği'ne gönderildiğini ifade etti. Kampanyanın devam ettiğini dile getiren Ahmet Taş, halkın kuru gıda, battaniye, giysi, ayakkabı ve ilaç ile kampanyaya katılabileceğini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×