Suriyeli bebek açlık ve soğuktan öldü

Halep'teki Rus bombardımanlarından kaçan bir ailenin bebeği yolda açlık ve soğuktan hayatını kaybetti

Suriyeli bebek açlık ve soğuktan öldü
08 Şubat 2016 Pazartesi 14:09

Son Haberler

Suriye'de Rusya'nın havadan bombaladığı Esad ve PYD güçlerinin de karadan saldırdığı Halep şehrinden kaçarak Türkiye'ye sığınanların dramı devam ediyor. Bombardımandan kaçan ailelerden birinin bebeği açlık ve soğuğa daha fazla dayanamadı, hayatını kaybetti.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez Seyhan İlçesi’ndeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara gelen polis, bekleme salonundaki bir koltukta kız bebeğin cesedini buldu.

Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu. Bebeğinin yanında oturan ve gözyaşı döken anne Berdoş, Halep’ten yürüyerek Hatay’a, oradan da İstanbul’a gitmek üzere akrabalarıyla Adana’ya otobüsle geldiklerini anlattı.

Babası Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri, koltuktan alarak ambulansa götürdü.

Suriye'den yürüyerek Hatay'a gelen ailenin yanında getirdiği çantanın üzerindeki çamur dikkat çekti

Adana Adli Tıp Kurumu’na götürülen Garam bebeğin ilk belirlemelere göre besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdiği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×