Sürat Kargo'dan 'darbeciler'le ilgili açıklama

Paralel yapının elindeyken kayyum atanan Sürat Kargo'nun darbeci askerler tarafından kullanılacağı yönündeki iddialar asılsız çıktı

Sürat Kargo'dan 'darbeciler'le ilgili açıklama
17 Temmuz 2016 Pazar 17:49

Darbecilerin Sürat Kargo'nun araçlarını kullanarak çeşitli kurumlara sızacağı yönündeki iddialar yalanlandı. Dün akşam sosyal medya üzerinden yayılan iddialara göre darbeci askerler ikinci bir planı devreye sokarak, Sürat Kargo'nun araçlarıyla sızma yapacak. Konuyla ilgili olarak, kargonun bağlı bulunduğu Kaynak Holding'den açıklama geldi. 

Kaynak Holding'den yapılan açıklamada iddialar yalanlanarak şöyle denildi: 86 şirketi bünyesinde barındıran Kaynak Holding’in milli kargo şirketi Sürat Kargo ve Türkiye’nin en büyük eğitim, kültür perakendecisi NT ile ilgili olarak kamuoyunda dolaşan asılsız iddialar bulunmaktadır.

15 Temmuz 2016 Cuma günü, aziz milletimize ve ülkemize karşı yapılan darbe girişimini lanetliyoruz. Kaynak Holding şirketleri yaklaşık 1 yıl önce millileşmiş ve bu süre zarfında ülkemizin en büyük tehdidi olan FETÖ terör örgütü unsurlarından temizlenmeye çalışılmıştır. Geldiğimiz son noktada Kaynak Holding şirketleri birlik ve beraberlik içinde tüm halkımızla dayanışmasını sürdüren milli şirketlerdir. Göreve başladığımız ilk günkü bakış açımızla bugün de darbecilerin karşısında ve devletimizin yanında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirilen darbe kalkışması; halkın seçme ve seçilme hakkına müdahale olup, atanmışların ve seçilmişlerin yönetim hakkının gaspedilmesidir.
Kaynak Holding şirketleri hakkında çıkarılan söylentiler asılsız olup FETÖ terör örgütünün milli şirketlerimize karşı yürüttüğü bir algı operasyonudur. Açıkça hedefleri Ülkemize, Milletimize, Demokrasimize ve Cumhuriyetimize kastetmek, Yüce Türk Milletinin sandıkta ortaya koyduğu iradesini yıkma gayretinde olan bu kalkışma başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Fetullahçı Terör örgütü mensubu cuntacı askerler tarafından darbeye kalkışma girişimine, Sürat Kargo’nun bulaştığı yönünde bilgiler asılsızdır, yalandır.

Bu bilgilerin kaynağı, yine FETÖ mensubu kişilerdir, böyle yaparak mahkeme kararı ile devlet tarafından atanan kayyımların itibarsızlaştırılması ve devlet nezdinde bu kişiler üzerinde bir güvensizlik oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Darbe teşebbüsü her ne kadar millet tarafından geri püskürtülmüş olsa da, Fetullahçı Terör Örgütü mensupları sosyal medya kanallarını kullanarak fitne çıkarmaya devam etmektedirler. Bu son olarak ortaya attıkları asılsız iddia ile de bunu tekrar görmüş olduk.

Darbe Girişimi başladığı andan itibaren kargo araçları merkezden gönderilen talimat ile yerlerinde sabit bırakılmışlardır. Dolayısıyla herhangi bir kanunsuz işe bulaşmaları mümkün değildir.

Tüm Türk Milleti tarafından bilinmelidir ki, Sürat Kargo mahkeme kararı ile atanan kayyımlar tarafından yönetilmektedir, Sürat Kargo emin ellerdedir, millileştirilmiştir. Yaklaşık 5.500 personelimiz, 720 şubemiz, 24 aktarma merkezimiz ve 17 bölge müdürlüğümüz ile milli kargo şirketimiz Sürat Kargo milletin emrindedir, bu vatan için çalışmaktadır. 17 Kasım 2015 tarihinden bu yana durum bu şekildedir. Dolayısıyla FETÖ/PDY’ye finansman sağlayan en büyük kaynaklardan biri kurutulmuştur.

Türkiye’yi örgüt devletine dönüştürmek isteyenlere papuç bırakmayalım.

Meydanlarda gösterdiğimiz yürekliliği, sosyal medyada da göstermeli, uyanık olmalı ve fitnecilerin farkına vararak algı yönetimine karşı dimdik durmalıyız.

Bu türden bilgilere yüce halkımızın itibar etmemesini rica ederiz.

Büyük Türk milletine arz ederiz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Eski Surat Kargo Calisani - 2 yıl önce
Kayyum genel mudurluge atandi dogrudur ama bolge mudurluklerinde insan kaynaklarinda inkalarda bolge operasyonlarda ve pazarlamacilarda hatta bircok subede hala Feto teror orgutune bagli hainler var ve hala hizmet adi altinda devletle catismakta gizliden gizliye devleti bolmeye ve ele gecirmeye darbeye ve darbeciye destek vermekte.. Kayyum atanmadan evvel genel merkezdeki tum ust amirler genel mudur yardimcilari anadoluya kacirilmis bolge mudurluklerinde veya diger sirketlerde gorevlendirilmistir.. Hala Surat Kargo bu insanlar tarafindan yonetilmekte.. Kayyumlar sadece oyalanmakta ve kismi bilgilendirilmekte.. Eger bubdarbenin arkasindan Fethullah Gulen cikarsa bildiğim tum hainlerin adını adresini telefon ve gorevini emniyet ve yargiyla paylasacagimin bilinmesini istiyorum..
Misafir Avatar
- 2 yıl önce @Eski Surat Kargo Calisani
açıkla isimleri bilelim
Avatar
MoGoK - 2 yıl önce
O zaman bir de buna baksınlar. Süret Kargo etiketli kumanya paketleri o akşam dağıtılıyor: https://www.facebook.com/slymnoz/posts/10154449744882871
Avatar
eski çalışan - 2 yıl önce
Madem öyle bir zamanlar Fethullah gülen in kitapları nı niye şirket personelleri ne satıyordunuz şimdi ne oldu da hepiniz geri cekildiniz
Avatar
adanalı - 2 yıl önce
yokolduğunuz gün ülkemizin kurtulduğu gündür.
Avatar
aydın - 2 yıl önce
bu arkadaşa katılyorum.Ama sunu bendisinin bilmesi lazım bu olayı fetocular gerçelkleştirmiştir.isimleri açıklaması lazım.hatda bunun için bir ihbar hattı kurulmalı.
Avatar
Eski surat kargo calisani - 2 yıl önce
Yukarı da yazılan yorumu doğruluyor arkadaşımız yüz de yüz haklı dir şu an bile feto terör örgütü destekleyen bir çok şube müdürü vardir
Avatar
emre - 2 yıl önce
ulan siz nekadar çok biliyosunuz siz kimsiniz insanlara iftira atıyosynuz yok süratkargonu araçlarında asker sevkiyatı olmuş yok o olmuş yok bu olmuş insanların ekmeğiyle neden oynama çaşıyosunuz sürarkarkoda çalışan birçok insan 3.gündür meydanlarda siz nerdesiniz siz bu milleti bu bayrağı bu toprakları dahamı çok seviyosunuz öyleyse vatan sevgisi imandan gelir imanlı olan insan iftira atmaz varsa kanıtınız başüstüne ama imansızlık yapmayın
Avatar
Sürat çalışanı nrgz - 2 yıl önce
Devlete sahip çıkmak devletin sahip olduğu şeyleri bilmekten geçer sürat kargo milli bir kargo şirketidir bu aileye yeni girdim ve tepkiler gerçekten çok haksız haksız tepkilerden kaynaklı aidiyet duygum hemen gelişti lütfen aslı olmayan haberlere itibar etmeyin kurumumuzu lekelemeyin