Şüpheli araçtan telefon dolandırıcıları çıktı

İstanbul'da, "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden arıyoruz." diyerek vatandaşların paralarını alan telefon dolandırıcıları polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Şüpheli araçtan telefon dolandırıcıları çıktı
14 Aralık 2013 Cumartesi 17:03

İstanbul'da, "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden arıyoruz." diyerek vatandaşların paralarını alan telefon dolandırıcıları polisin dikkati sayesinde yakalandı. Bakırköy’de yaşanan son olayda polis, durumundan şüphelenerek durdurduğu araçta bulunan 3 kişiyi vatandaşı dolandırarak elde ettikleri para ve ziynet eşyaları ile birlikte yakaladı.

Bakırköy’de oturan Esra Ö.’yü arayan telefon dolandırıcıları kendileri polis olarak tanıttı. Esra Ö.’ye kendi adına telefon hattı ve kredi kartı çıkartıldığını ve bunların yasa dışı terör örgütü faaliyetlerinde kullanıldığını anlatan dolandırıcılar, kadından bu durumdan kurtulabilmesi için tüm parasını söyleyecekleri yere bırakmasını istedi. Paniğe kapılan Esra Ö. ise evde bulunan para ve ziynet eşyalarını kalp şeklinde bir kutuya koyup poşetledikten sonra telefonla bildirilen evinin birkaç metre uzağına bırakarak ayrıldı. Dolandırıcılar ise hemen poşeti alarak uzaklaştı. Dolandırıldığını anlayan Esra Ö. emniyete giderek durumu bildirdi.

Dolandırıcılığın yaşandığı saatlerde aynı bölgede devriye görevi yapan polis ekipleri içinde 3 kişinin bulunduğu bir aracı durdurarak inceleme yaptı. Şahıslardan birinin montunun cebinden yüklü miktarda para ve ziynet eşyası çıkması üzerine şahıslar incelenmek üzere emniyete götürüldü. Esra Ö.’nün ifadesi alındığı sırada şüpheliler de araştırılmaya başlandı. Esra Ö.’nün para ve ziynet eşyalarını ‘kalp şeklindeki kutu’ ile bıraktığını belirtmesi üzerine şüphelilerin üzerinde bulunan kutu aynı çıktı. Para ve ziynet eşyalarının bulunduğu kutunun kendisine ait olduğunu gören Esra Ö. polisin dikkati sayesinde birikimini geri aldı.

Telefon dolandırıcı olduğu öğrenilen 3 şüpheli ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Abdullah A. ile Salih K. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. CİHAN

Şüpheli araçtan telefon dolandırıcıları çıktı (Özel)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×