Sungu'da AK Parti milletvekili ve il başkanına tepki

Muş'un Sungu beldesinde bir grup vatandaş, AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ile İl Başkanı Halis Saltık’ı halkın arasına nifak soktukları iddiasıyla protesto etti.

Sungu'da AK Parti milletvekili ve il başkanına tepki
12 Şubat 2014 Çarşamba 19:03

Muş'un Sungu beldesinde bir grup vatandaş, AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ile İl Başkanı Halis Saltık’ı halkın arasına nifak soktukları iddiasıyla protesto etti.

AK Parti Sungu belde teşkilatı binası önünde toplanan grup, belediye başkan adaylığı seçiminde temayül yoklamasına uyulmadığı gerekçesiyle alkışlar eşliğinde AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ile AK Parti İl Başkanı Halis Saltık’a tepki gösterdi. AK Partili Milletvekili ve İl Başkanı’nın belde halkının arasına nifak soktuğunu iddia eden Sungu beldesinin önde gelenlerinden Nizamettin Kanşiray, AK Partilileri kesinlikle beldeye sokmayacaklarını söyledi. AK Parti’ye kurulduğu günden itibaren sürekli destek verdiklerini ancak bugünden sonra kesinlikle oy vermeyeceklerini ifade eden Kanşiray, tepkisinin nedenini şu sözlerle açıkladı: “Muş memleketini yıkan Milletvekili Faruk Işık ve Halis Saltık’tır ve onlara çok büyük tepki veriyoruz. Yazıklar olsun, Sungu’da iki kardeş arasına nifak ve fesatlık sokmuş, savaş imzası atmıştır, askeri darbe bile böyle olmaz. Sayın Başbakan bizi biliyor ve tanıyor. 2001’den bugüne kadar Muş genelinde 5 ilçemizle 22 belde ile beraber hep birlikte AK Parti’ye çalıştık ve başarımızı gösterdik. Bu Faruk Işık için değil, bize çok büyük yanlış yaptı. Temayül yoklamasında Faruk Işık ve Halis Saltık dediler ki temayül yoklaması olsun ve çoğunluk alan kazanır. Altını çizerek söylüyorum Muş’ta AK Parti bitmiştir. Muş gibi bir yer hep AK Partiliydi. Faruk Işık ve Halis Saltık neyi ifade ediyor biz anlamadık, onu da Başbakan bilecek.”

AK Parti Muş Milletvekili Muzaffer Çakar’ı savunan Kanşiray, Işık ve Saltık’a yüklendi. ‘AK Parti’ye oy yok’ diyen Kanşiray, konuşmasını şöyle sürdürdü: “AK Parti Milletvekili Muzaffer Çakar’a sözümüz yok. Fakat Faruk Işık Muş’u ve AK Parti’yi bitirdi gitti. Onun hesabını da Faruk Işık verecek. Burada Allah korusun birinin burnu kanarsa Faruk Işık ve Halis Saltık verecek. Ha Başbakan bundan es geçerse ben vazgeçmem, zift gibi yakasına yapışırım. Her dönemde belediye başkanlığında ağabey kardeşiz. Aşiret biriz, kabile ise ikiyiz. İl encümeni birine belediye başkanlığını veriyor. Halis Saltık Muş’ta iki kişinin sözü ile oturup kalkıyor; biri başta bellidir, zaten Ergenekoncu, öbürü AK Parti’nin düşmanı ve Yahudilerin siyasetini yapıyor. Bugünden sonra AK Parti’ye oy yok, kesinlikle bitmiştir. AK Parti adayları benim beldeme giremez. Faruk Işık beldemize giremez, Muzaffer Çakar girer ona sözümüz yok.”

Belde sakinlerinden Haşim Aktürel ise “AK Parti kurulduğu günden bu güne bizim belde kale olarak AK Parti’ye geçmiştir. Fakat bunu İl Başkanı gibi, Faruk Işık gibi insanlar burada kardeşliğin arasına nifak sokmaya çalışıyorlar, ama başaramazlar. Referandumda Türkiye’de rekor kıran bizim beldemizdir.” diye konuştu. CİHAN

Sungu'da AK Parti milletvekili ve il başkanına tepki


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×