Suitastçi askerlerden 11'i daha tutuklandı

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan askerlerden 11'i daha tutuklandı

Suitastçi askerlerden 11'i daha tutuklandı
18 Ağustos 2016 Perşembe 16:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'teki otele darbe gecesi baskın düzenleyerek suikast girişiminde bulunan darbeci suikastçilerden bazıları daha çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.  

FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerekleştirdiği darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunmak amacıyla Marmaris'te konakladığı otele saldırıya katıldıktan sonra kaçtıkları ormanlık alanda 31 Temmuz gecesi yakalanan ve Binbaşı Şükrü Seymen'in de aralarında bulunduğu darbeci askerler  Enes Yılmaz, Ergün Şahin, İsmail Yiğit, Mehmet Demir, Muhammet Burak İpek, Murat Köse, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk, Mustafa Serdar Özay ile Muammer Gözübüyük, adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcılığınca ifadelerinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edilen 11 zanlı tutuklandı.

Darbeci askerler adliyeye çağrılan sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra cezaevi aracına konularak yoğunluk güvenlik önlemleri altında Ankara'ya götürüldü.

Saldırganların çıkışı sırasında adliye etrafında da yoğun güvenlik önlemi alındı.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanına suikast düzenlemek için konakladığı Marmaris'teki otele saldırıda bulunduktan sonra ormanlık alana kaçan darbeci askerlerden 25'i daha önceki operasyonlarla yakalanmış, gözaltına alınan zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Saldırıya katıldığı belirtilen darbeci askerlerden Burkay Karatepe ise aranıyor.


Etiketler; #FETÖ #Marmaris

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×