Sudan Genel Kurmay Başkanı Mısır'da

Adevi, Mısır Savunma Bakanı Subhi ile Kahire'de bir araya geldi

Sudan Genel Kurmay Başkanı Mısır'da
27 Eylül 2016 Salı 20:21

Sudan Genel Kurmay Başkanı İmadettin Mustafa Adevi'nin, Mısır Savunma Bakanı Sıtkı Subhi ile başkent Kahire'de bir araya geldiği bildirildi.

Mısır Ordu Sözcüsü Muhammed Semir, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yayımladığı açıklamada, beraberindeki heyetle ülkeyi ziyaret eden Sudan Genel Kurmay Başkanı Adevi'nin, Savunma Bakanı Subhi ile başkent Kahire'deki Savunma Bakanlığında bir araya geldiğini belirtti.
Semir, iki ülke arasında ortak öneme sahip konuların yanı sıra bölgesel meselelerin de ele alındığı görüşmede askeri iş birliği ve koordinasyon alanlarının görüşüldüğünü kaydetti.

Mısır Genel Kurmay Başkanı Mahmud Hicazi'nin de Sudanlı mevkidaşı Adevi'yle bir araya gelerek, askeri iş birliği alanları ile karşılıklı tecrübelerden faydalanma yollarını ele aldığı ifade edildi.

Güney Sudan Hükümeti'nin ülkede Birleşmiş Milletler (BM) askeri istemediği gerekçesiyle daha önce BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan "Güney Sudan'da yeni 4 bin barış gücü askerinin konuşlandırılması" oylamasında çekimser kalan Mısır, önceki gün, BM'nin konuşlandıracağı bölgesel güce katılmaya hazır olduğunu bildirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×