STK temsilcileri: Toplumda yeniden huzur ortamı oluşturulmalı

Osmaniye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il başkanlığını ziyaret ederek, son günlerde hizmet camiasına karşı yapılan açıklamalardan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

STK temsilcileri: Toplumda yeniden huzur ortamı oluşturulmalı
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:53

Osmaniye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il başkanlığını ziyaret ederek, son günlerde hizmet camiasına karşı yapılan açıklamalardan duydukları rahatsızlığı dile getirdi. STK temsilcilerini AK Parti İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş karşıladı.

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Halil Çiftçi, buradaki konuşmasında, hizmet hareketine karşı yıpratma, itibarsızlaştırma hatta çok yakışıksız sözlerle yapılan kampanyaları üzülerek izlediklerini belirterek, “Hizmet hareketi aynı itibarsızlaştırma taktiği ile hedefe konularak hele hele paralel devlet denilerek mesnetsiz hiçbir hukuki dayanağı olmayan iftiralar atılıyor.” dedi.

Bütün bu gelişmelerin tavanıyla tabanıyla hizmet hareketine gönül veren herkesi derinden üzdüğünü anlatan Çiftçi, “Ülkemizin birliği, beraberliği ve hukuk devleti keyfiyetinden uzaklaşması gelecek adına bizleri kaygılandırmaktadır. “ diye konuştu.

Toplumda oluşan gerginliğe bir an önce son verilmesi gerektiğine dikkat çeken Çiftçi, hukuk ve adalet mekanizması ile kamu görevlileri üzerindeki baskıların bir an önce kaldırılması gerektiğine vurgu yaptı. Türkiye’yi dış dünyada itibarsızlaştıran bu tutumdan bir an önce vazgeçilmeli uyarısında bulunan Çiftçi şunları kaydetti: “Bir an önce haksız ithamlardan iftiralardan, mesnetsiz suçlamalardan, ötekileştirme yoluyla toplumu kamplaştırmalardan vazgeçilmelidir. Hukukun üstünlüğü ilkesi temel alınarak toplumda yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır.”

Allah rızasına talip ilim ve fikir insanı olan Fethullah Gülen Hocaefendi’nin hayatta herhangi bir makam, mevki, maddi çıkar ve siyasi hedef içinde olmadığını anlatan Çiftçi, “Savaş, tuzakla, operasyonla, kirli oyunlarla hiçbir ilgisi bulunmayan Gülen örgüt lideri olarak gösterilmeye çalışılıyor ve iftiralarla itibarsızlaştırmaya çalışılıyor.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Osmaniye İl Başkanı Hasan Arslantaş, yaşanan süreçten kendilerinin de rahatsız olduğunu kaydederek, bu ortamda fitne ve fesatçıların çok olduğunu onlara prim verilmemesini istedi. Çiftçi, dershanelerin dönüşümü projesinde hizmete ait olduğu söylenen medya organlarından ve yayınlarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi.
CİHAN

STK temsilcileri: Toplumda yeniden huzur ortamı oluşturulmalı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×