SP'li Tekin: Yatırımcının önü açılarak Antalya geliştirilir

Antalya Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Derneği’ni (ADGİAD) ziyaret eden SP Antalya Büyükşehir Belediye başkan aday Mehmet Fatih Tekin, Antalya’nın tekrar cazibe merkezi haline gelmesi için yatırımcıların önünün açılması gerektiğini söyledi.

SP'li Tekin: Yatırımcının önü açılarak Antalya geliştirilir
14 Şubat 2014 Cuma 18:03

Antalya Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Derneği’ni (ADGİAD) ziyaret eden SP Antalya Büyükşehir Belediye başkan aday Mehmet Fatih Tekin, Antalya’nın tekrar cazibe merkezi haline gelmesi için yatırımcıların önünün açılması gerektiğini söyledi. Tekin, "İstihdamı yaratacak unsurlar yatırımcılardır. Yatırımcının önü açılarak Antalya geliştirilir, refah ve bolluk artar." dedi.

Antalya’nın yıllarca sahipsiz bırakıldığını belirten Mehmet Fatih Tekin, ”Kamu yatırımlarında Antalya son sıralarda yol alıyor. İşsizlikte Türkiye şampiyonu olduk. 57 bin nitelikli beyin göçü verip, 47 bin 500 niteliksiz göç almışız. Bu durum Antalya’nın cazibe merkezi olmaktan hızla uzaklaştığının bir göstergesidir. Biz Antalya ve Antalyalı için yola çıkarken, şehrimizi nasıl daha iyi yerlere taşıyacağımızın hesabını yaptık. Göreve talip olurken, projelerimizi hazırladık. Gelecekte kentimizi daha iyi yönetmek için çalışma arkadaşlarımızla kafaya kafaya verdik. Antalya bizim şehrimiz." ifadelerini kullandı.

ADGİAD Başkanı Hacı Ömer Tekgül ise Antalya’nın öncelikli sorunlarının başında yatırımcıların önünün açılmamasını gösterdi. Tekgül, "Antalya'nın vizyonunu geniş perspektifte ele alacak, ufku geniş olan yöneticilere ihtiyaç var, Antalya için bir şeyler yapmak isteyenlere her zaman yardımcı olmaya hazırız. Sizlerin de çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah gönlünüzdeki gibi olur." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×