SP Başkanı Kamalak'tan AK Parti'ye fıkralı gönderme!

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Yalçın Akdoğan'ın ortaya attığı "Orduya kumpas" iddialarından sonra yeniden yargılama konusunda, AK Parti'ye fıkralı bir gönderme yaptı.

SP Başkanı Kamalak'tan AK Parti'ye fıkralı gönderme!
27 Ocak 2014 Pazartesi 11:33

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Yalçın Akdoğan'ın ortaya attığı "Orduya kumpas" iddialarından sonra yeniden yargılama konusunda, AK Parti'ye fıkralı bir gönderme yaptı. Kamalak, "Suç ustü yakalanan hırsızın konuşacak mısın? Avukatım konuşsun' diyor. 'İyi ama suç üstü yakalandın, avukatın ne konuşacak' diye sorulunca; 'Vallahi ben de onu merak ediyorum' diyor." fıkrasındaki gibi hükümetin bu çamurdan nasıl çıkacağını merek ettiğini söyledi.

SP Lideri Mustafa Kamalak, konuk olduğu Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Haber Özel programında Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mustafa Kamalak, Ak Parti Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın ortaya attığı "Orduya kumpas" iddialarından sonra gündeme gelen yeniden yargılama konusunda, AK Parti'ye fıkralı cevap verdi. "Türkiye hukuki olarak bir kaos yaşıyor. Bu işin içinden hükümet nasıl çıkacak doğrusu ben de merak ediyorum." diyen Kamalak fıkrasını şu sözlerle anlattı: "Hani bir fıkra anlatırlar, fail suç üstü yakalanmış, hırsız olarak parayı çalarken. Hırsızlık maddeleri elinde. 'Soruyorlar konuşacak mısın?' diye. 'Konuşmuyorum' diyor. 'Niye?' diye soruyorlar. Avukatımı bekliyorum, avukatım konuşsun' diyor. 'İyi ama suç üstü yakalandın, avukatın ne konuşacak' diye sorulunca; 'Vallahi ben de onu merak ediyorum' diyor." Kamalak, fıkradaki misal gibi hükümetin çamurdan nasıl çıkacağını merak ettiğini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×