SP adayı Erkal: İstanbul'un projeleriyle Malatya'dan oy istiyorlar

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, AK Parti'nin İstanbul’a yaptıkları hizmetlerle Malatya’dan oy istediğini, çünkü Malatya'da yazacak hizmetlerinin olmadığını söyledi.

SP adayı Erkal: İstanbul'un projeleriyle Malatya'dan oy istiyorlar
22 Mart 2014 Cumartesi 18:53

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, AK Parti'nin İstanbul’a yaptıkları hizmetlerle Malatya’dan oy istediğini, çünkü Malatya'da yazacak hizmetlerinin olmadığını söyledi.

30 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren Erkal, SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk ve partililerle birlikte Dilek beldesini vatandaşlarla biraraya geldi. Malatya'nın geleceğinin kararmaması için herkesin tercihini doğru kullanması gerektiğini söyleyen Erkal, 30 Mart yerel seçimlerinin Malatya için dönüm noktası olduğunu vurguladı. Erkal, şöyle devam etti: "Vatandaşlarımız Malatya'nın yüz yıllık geleceğini belirleyecek. Çünkü burada alınan kararların geri dönüşü yok. İlk başta 1,5 sene Malatya'nın yapılanması sürecek. Malatya'nın yolları, çevre yolları, metro sistemler, hafif raylı sistemler, finans merkezleri, parkları, eğitim ve sağlık altyapısı, çarşı merkezleri, Malatya meydanları ilk defa planlanacak. Malatya, ehil olmayan ellerde yanlış planlanırsa, ilk düğme yanlış iliklenirse, Malatya'nın geleceği karanlık bir noktaya doğru gidecektir. İşi bilmeyen, bu işten anlamayan birinin bu işi nasıl yapacağını, hayret ve dehşetle izliyorum."

Büyükşehirin beraberinde ağır bir mükellefiyet getirdiğine dikkat çeken Erkal, şunları söyledi: "Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin planlanması gerçekten ağır ve zor bir mükellefiyettir. Başkanı ilk defa seçileceği için kurucu başkan görevi görecektir. Bütün sistem yeni baştan kurulacak. Bütün kent yeni baştan planlanacak. Bu nedenle görevi alacak kişi, ağır bir mükellefiyet ile karşı karşıyadır. Onun için ehliyet ve liyakat sahibi olmayanlar, adil yönetim uygulayamayacak olanlar, bu işi bilmeyenler, proje yapma bilgisine sahip olmayanlar, referansları olmayanlar, bu işe hakim olmayanlar, bu işte ustalığı, teknik altyapısı ve birikimi olmayanlar hangi yüzle çıkıp, 'Malatya'yı yöneteceğim' diyor?" diye konuştu.

İktidar partisinin İstanbul'da yapılan hizmetlerin Malatya'da yapılmış gibi billboardlara yansıttığını vurgulayan Erkal, "Billboardlara bakıyorum; ‘Marmaray yaptık, ’Kanal İstanbul’ diyor. Bunları burada bilen var mı? Bizim aklımızla birileri alay mı ediyor? Neden İstanbul hizmetlerini yazıyorlar? Çünkü Malatya'da yazacak hizmetleri yok. Malatyalıları heyecanlandıracak, ‘gerçekten bu hayırlı ve iyi bir hizmet’ denilecek bir hizmet yok. Onun için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıklarını, sanki Malatya'da yapıyorlarmış gibi yazıyorlar. Benden sonra ne yaptınız? 10 yıldır Malatya'da görevdesiniz, ne hizmetler yaptınız. Malatya'nın bir çevre yolu bile yok. Siz ne işe yararsınız? Bu desteğe ihanet ediyorsunuz. Hizmet edemeyenin, belediye başkanı olmaya hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk ise Malatya'nın geleceği açısından yerel seçimleri çok önemsediklerini dile getirerek, vatandaşlardan tercihlerini liyakatli insanlardan yana kullanmasını istediklerini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×