Soysal: Yatak odama kadar girmişer

Eski CHP milletvekili Çetin Soysal, kendisini 2,5 yıl süresince dinleyenlerden şikayetçi olduğunu söyledi "Yatak odama kadar girmişler" dedi

Soysal: Yatak odama kadar girmişer
20 Mart 2015 Cuma 18:29

Avukatı Rezan Epözdemir ile müşterek öğle saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Çetin Soysal, mebus bulunduğu çağda kendisini dinleyenler meselesinde Ankara'da yürütülen tahkikat kapsamında müşteki sıfatıyla anlatım verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazdığı emir üstüne adliyeye gelen Soysal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu Savcısı Naim Öztürk'ün odasına çıktı. Soysal'ın, ifadesinde, kendisini dinleyenlerden şikayetçi bulunduğu öğrenildi.

Kendisini dinleyen insanların saptama edilmesi biçiminde haklarında suç duyurusunda bulunacağını söz eden Soysal'ın, “Bana bildirildiğine göre, Hizbullah terör örgütü bahanesi ile dinlemişler ve mebus olduğum için bu sıfatımı da bertaraf etmişlerdir. Şu anda herhangi bir delilim yoktur. Araştırmalara devam etmekteyiz. Eğer bir kanıt bulursak bununla beraber ibraz edeceğim. Şikayetçiyim" gibi anlatım verdiği öğrenildi. 

ÇIKIŞTA GAZETECİLERE KONUŞTU

Yaklaşık 1 saat Savcı Naim Öztürk'ün odasında kalan Çetin Soysal, çıkışta matbuat mensuplarına izahat yaptı.

Soysal, şunları söyledi: “Bugün buraya müşteki sıfatıyla ve bilhassa şikayetçi olduğumuz dinleme, teknik takip ve çetelelerin tutulmasına dair Ankara Başsavcılığı'nın bize göndermiş bulunduğu ova üstüne geldik. 2007 ve 2011 senesi içerisinde yürüttüğümüz hummalı politik çalışmalarımıza bir manada sekte vurmak hesabına uzun zaman dinlendik. Bunu savcılığın bizzat kendisi anlatım etti. Bu dinlemeleri, bu teknik takipleri zaten 16 Şubat 2011'de bizler açıklamıştık. Bugün de burada politik etken çalışmalarımı sekteye uğratmaya çalışan bu güç, bu organizasyon, bu derin yapı, ne olursa olsun ortaya çıkarılmalıdır. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Yatak odalarımıza kadar giren bu karanlık yapılara karşı bir mücadeleyi götürmek, açıkçası bizim görevimiz diye düşünüyorum. Bundan kaçınmayacağız, bundan ürkmeyeceğiz, bundan korkmayacağız. Sonuna kadar üstüne gideceğiz."

"SAYIN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL DE VAR"

Hizbullah ve Zülfü Doğan ismiyle 2 sene dinlendim. Vahim tarafı da, benimle örtüşmeyecek bir örgütsel yapıyla bağdaştırarak, yasama dokunulmazlığımın olmasına karşın bunun yapılması, daha vahim bir olay. Tabii bunun bir öteki ayağı da İstanbul Savcılığı'nda var. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili de müşteki olacağız. Orada Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de var.

"YATAK ODAMA KADAR GİRMİŞLER"

Bu derin yapılanmaların insanların namahremine, yatak odalarına girecek kadar cüretkar yetinme ve davranışlarda olması, bir korku imparatorluğu yaratılmaya çalışılması, gerçekten Türkiye adına, Türkiye demokrasisi adına, Türkiye hukuku adına, Türkiye özgürlükleri hesabına iri bir ayıp şekilde karşımıza çıkıyor. Ankara İstihbaratı dinlemeyi istek etmiş. Dinlemede mahkemeye verilen ad Zülfü Doğan ve Hizbullah terör örgütü. Ama dinlenen, fotoğrafı çekilen, ortam dinlemesine takılan ben... Yatak odama kadar girmişler. Aslında bu bir manada üzücü ama, demek ki birilerinin ayağına hummalı basmışız ki, yatak odamıza kadar girmeye cesaret etmişler.

AVUKAT EPÖZDEMİR: ANKARA SAVCILIĞI ORTAYA ÇIKARDI

Avukat Rezan Epözdemir ise müvekkilinin Aralık 2008'den Haziran 2010'a kadar Ankara, Haziran 2010'dan Haziran 2011'e kadar da İstanbul'dan dinlendiğini söyledi.

Epözdemir, şöyle konuştu: "2007 ile 2011 içerisinde Çetin Soysal'ı, CHP İstanbul Milletvekili iken, Hizbullah terör örgütünden, yasama dokunulmazlığı olmasına karşın Zülfü Doğan mahlasıyla dinlemişler. 2,5 sene boyunca kendisinin yürüttüğü politik mücadeleyle hiç bağdaşmayacak bir terör örgütü bahanesiyle -bir de Hizbullah yani - dinliyorsunuz. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazıyor, 'Biz bunu saptama ettik, hukuka ve usule marjinal biçimde dinlenmiştir. Zülfü Doğan mahlasıyla, Hizbullah örgütünden' diyor. 'Bu dinlemeler hukuksuzdur' diyor. 'Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün polislerinin talebi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla dinlemeler yapıldı, şikayetçi misiniz' diye bize geldi. Bugün bir dosya için geldik, şikayetçi olduk. Bir de o dönemki sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de dahil bulunduğu bir dinleme süreci var. Oradan da sayın vekili dinlemişler yine. Onunla ilgili önümüzdeki hafta gelip kendisi şikayetçi olacak. Bu sefer İstanbul kaynaklı ve İstanbul merkezli."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×