Sosyal tesisler 5 yılda 15 milyonu aşkın vatandaşı ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Atatepe, Narlı ve Mudanya İstasyonu, Hünkar Köşkü, Kayhan Döner Sofrası ve Balibey Han gibi tarihi mekanlarında, son 1 yılda 4,5 milyon kişi, son 5 yılda ise 15 milyonu aşkın vatandaş hizmet aldı.   &nb

Sosyal tesisler 5 yılda 15 milyonu aşkın vatandaşı ağırladı
01 Ağustos 2014 Cuma 14:18

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Atatepe, Narlı ve Mudanya İstasyonu, Hünkar Köşkü, Kayhan Döner Sofrası ve Balibey Han gibi tarihi mekanlarında, son 1 yılda 4,5 milyon kişi, son 5 yılda ise 15 milyonu aşkın vatandaş hizmet aldı.

    Gemlik’teki Narlı Sosyal Tesisleri’nde geçtiğimiz yıl ilk kez verilen konaklama hizmetiyle bu alanda da kendini gösteren BURFAŞ, Gemlik Atatepe, Mudanya İstasyonu, Hünkar Köşkü, Kayhan Döner Sofrası, Balibey Han, Beşevler Kafe Restoran, Çamlıca Restoran, Dobruca, Gürsu Beyaz Değirmen, Kestel, Gönül Dostları, Mantı evi, Gölpark, Ertuğrulbey Meydan Kafe, Kent Kafe, Emir Buhari Kültür Merkezi, Mahfel ve Ankara’da hizmete açılan Bursa Evi Sosyal Tesisleri ile her türlü damak tadına hitap eden farklı lezzetler ve ekonomik fiyat anlayışıyla müşteri portföyünü de gün geçtikçe genişletiyor. Son 1 yılda tam 4,5 milyon vatandaşın yararlandığı Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinden son 5 yıl içinde de 15 milyonu aşkın vatandaş hizmet aldı.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şunları söyledi: "Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Sadece altyapı, üstyapı, hizmet binaları ve parklar değil, şehre değer katacak, halkımızın huzurunu ve yaşam kalitesini artıracak tüm alanlarda hizmet vermeye devam ediyoruz. Bursa’da son 5 yılda sosyal tesis alanında da büyük hamle yaptık. Sosyal tesisler fakiri olan Büyükşehir Belediyesi, son 5 yılda Türkiye’nin en çok sosyal tesisine sahip kurum haline geldi."

    Bursa içinde 35 sosyal tesisin bulunduğunu ve bunların 30’unun BURFAŞ tarafından işletildiğini kaydeden Altepe, şöyle devam etti: "Tesislerimiz aynı zamanda şehrimizin sosyal kültürel hayatına da büyük katkı sağlayan önemli merkezler haline geldi. Yaşlı genç, kadın erkek tüm halkın her saat girip çıkabildiği ve güvenle zaman geçirebildiği sosyal tesislerimiz, toplantıların ve güzel buluşmaların yapıldığı vazgeçilmez mekanlar haline de geldi. Şehrin en güzel yerlerinde, tarihi eserlerden dağ eteklerinde ve sahillerdeki en güzel tesislere kadar kentin farklı noktalarında hizmet veren tesislerimize vatandaşlarımızın ilgisi de her geçen gün artıyor. İlk yılda sosyal tesislerde 500 bin hemşehrimizi ağırlamışken, son 1 yıl içinde tam 4,5 milyon vatandaşımızı tesislerimizde ağırlamış olduk. Vatandaşlarımızın ilgisi ilk yıla göre yaklaşık 10 kat artmış oldu, her geçen ay da bu rakam artıyor." CİHAN

Sosyal tesisler 5 yılda 15 milyonu aşkın vatandaşı ağırladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×