Sosyal medyadaki kara propagandaya FEM'den cevap geldi

Gaziantep FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü, sosyal medyada FEM'in, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) seçim bürosu kiraladığına ilişkin haberlere yönelik açıklama yaptı.

Sosyal medyadaki kara propagandaya FEM'den cevap geldi
23 Ocak 2014 Perşembe 17:08

Gaziantep FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü, sosyal medyada FEM'in, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) seçim bürosu kiraladığına ilişkin haberlere yönelik açıklama yaptı. Söz konusu seçim bürosunun mülkiyetinin FEM Dershaneleri’ne ait olmadığı belirtilirken, iddiayı yayan kişi hakkında da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Açıklamada, ‘Esat ç.’ kullanıcı adlı Twitter hesabından, dershanenin bulunduğu fotoğrafın paylaşıldığı hatırlatarak, bu adresten ‘Gaziantep’teki FEM’in alt katına CHP seçim bürosu açılmış. Binanın tapusu tamamen FEM’e ait. Çiftimiz balayında’ ifadelerinin kullanıldığı hatırlatıldı.

Bu ifadelerin kara propaganda malzemesi olarak kullanıldığı vurgulanırken, açıklamada şunlar yer aldı: “Eğitim kurumunu siyasi bir partiyle işbirliği içerisindeymiş izlenimi uyandıran bu mesajdaki söylemler, gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu bina 9 katlı olup, sadece dershane faaliyetleri için kullanılan kısmın tapusu FEM’e aittir. İddia edildiği gibi, dershanenin altında bulunan hiçbir işyerinin tapusu FEM’e ait olmayıp, tamamen başka şahıslara ait mülklerdir. Sosyal medyada yer alan bu karalama kampanyasını kınıyoruz. Bu yalan beyanı yayan kişi hakkında da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumuzu bildirir, konunun ciddiyetle takip edileceğini kamuoyunun bilmesini arzu ederiz.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×