Sosyal medyadaki Cizre fotoğraflarına yalanlama

Sosyal medyada, Cizre'deki operasyonlar sırasında çekildiği ve PKK'lıların soyularak teşhir edildiği iddia edilen resimler valilik tarafından yalanlandı

Sosyal medyadaki Cizre fotoğraflarına yalanlama
11 Şubat 2016 Perşembe 21:00

Şırnak Valiliğinden, Cizre'deki terör operasyonunun sona ermesine ilişkin, sosyal medyada yayınlanan fotoğrafların Cizre ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Cizre'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik olarak güvenlik güçlerince yürütülen operasyonların başarıyla sonuçlandırıldığı belirtildi.

Bunun açıklanmasının ardından sosyal medyada bazı paylaşımlarda bulunulduğuna işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Başarıya gölge düşürmek ve güvenlik güçlerini halkımızın nazarında itibarsızlaştırmak amacıyla kaynağı belli olmayan bazı fotoğraflar sosyal medyada servis edilerek karalama kampanyasına yönelik paylaşımlarda bulunulduğu tespit edildi. Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafların Cizre ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."

Güvenlik güçlerinin tüm iş ve işlemlerini ilgili Cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda, hukuk çerçevesinde gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, "Güvenlik güçlerimiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımızın refahı ve güvenliği için çalışmaya devam edeceklerdir" ifadesine yer verildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×