'Sosyal Medya Okulu' eğitime başladı

Yeşilay Cemiyeti ve Uluslar arası Sosyal Medya Derneği’nin (USMED) ortaklaşa düzenlediği ‘Sosyal Medya Okulu’ eğitimleri başladı.

'Sosyal Medya Okulu' eğitime başladı
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:53

Yeşilay Cemiyeti ve Uluslar arası Sosyal Medya Derneği’nin (USMED) ortaklaşa düzenlediği ‘Sosyal Medya Okulu’ eğitimleri başladı. USMED Genel Sekreteri Salih Çaktı, sosyal medyanın iyi ve kötü olmak üzere iki yönünün bulunduğunu, bunu kullanıcılara aktarmaya çalıştıklarını anlattı. Katılımcılar da verilen eğitimin oldukça faydalı olduğunu söyledi.

Yeşilay Cemiyeti ve USMED, kullanıcıları sosyal medyaya karşı bilinçlendirmek için Sosyal Medya Okulu projesini başlattı. Okul, 15-35 yaş arasındaki gençlere eğitim vermeye başladı. Üsküdar Gençlik Merkezi’ndeki eğitimde USMED Genel Sekreteri Salih Çaktı sunum yaptı. Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. İhsan Kahraman ise acil bir operasyona katıldığı için programda bulunamadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çaktı, eğitimin oldukça faydalı olduğunu, katılımcıları sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerine karşı bilinçlendirdiklerini kaydetti. Çaktı, eğitim programlarının sosyal medya kullanıcıları için önemli bilgiler içerdiğine de dikkat çekti.

Eğitime katılan gençler de programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özellikle güvenlik konusunda bilinçlendiklerini söyledi.

Proje ile sosyal medyanın güvenli kullanımı bilincinin kazandırılması, bağımlığın önlenmesi hedefleniyor. 80 dakikalık eğitim programı, belediyeler tarafından hazırlanan salonlarda 15-35 yaş arası gençlere uygulanıyor. İnteraktif uygulamalar şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde gençlerin soysa medyayı etkin kullanımlarına yönelik öneriler paylaşılıyor. Projenin genel amacı ise sosyal medyanın olumsuz ve kötüye kullanımına yönelik eğitim yoluyla farkındalık oluşturmak.
CİHAN

'Sosyal Medya Okulu' eğitime başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×