Sorgunlu iş adamları 5 günlük Dubai gezisinden döndü

Sorgunlu iş adamları, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Dubai’ye düzenledikleri 5 günlük gezinin ardından döndü.

Sorgunlu iş adamları 5 günlük Dubai gezisinden döndü
20 Ocak 2014 Pazartesi 19:08

Sorgunlu iş adamları, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Dubai’ye düzenledikleri 5 günlük gezinin ardından döndü. Dubai’de İntermat 2014 İnşaat Fuarı'na katılan iş adamları Türk İş Adamları Derneği temsilcileriyle de görüşmeler yaptı. Dubai'nin tarihi ve turistik yerlerini gezen iş adamları, gezinin kendileri açısından faydalı geçtiğini belirtti.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, yaptığı açıklamada, 21 kişilik iş adamı grubuyla 5 günlük Dubai’ye gezi düzenlediklerini belirterek, Sorgun’a yapılabilecek yatırımlar hakkında oradaki iş adamları ile fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Başkan Arslan, Sorgun TSO’nun, yaptığı programlarla iş dünyasına yeni bir ufuk açtığını, Dubai ticaret gezisinin de bunlardan biri olduğunu ifade etti.

Arslan, "Dubai büyüleyici bir şehir. Dünya ticaretinde köprü vazifesi görüyor. Ticaret hacmi yıllık 3 milyar dolar. 20 serbest bölge var. Orada 5 bin civarında Türk yaşadığını, Türklerin daha çok gıda, lojistik ve inşaat sektöründe iş yaptıklarını öğrendik. İntermat 2014 İnşaat Fuarı'na katıldık. Türk firması Hidromek’in fuara katıldığını görünce gururlandık. Türk İş Adamları Derneği temsilcileriyle de görüşmeler yaptık. 5 gün süren program kapsamında, iş adamlarımızın kendi sektörleriyle alakalı firmalarla görüşerek ticari, kültürel ve sosyal blokların kurulmasını, ticari anlaşmalarla yeni tüketici pazarlarının açılmasını, ekonominin lokomotifi olarak görülen ihracat ve ithalat alanındaki yeniliklere yeni fırsatlar ve olanaklar oluşturabilmeyi hedefleyerek olumlu bir gezi oldu." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×