Soma'dan 10 kişilik işçi heyeti Bakan Yıldız'la görüşecek

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından madendeki koşulların iyileştirilmesi için Hükümet Konağı önünde oturma eylemi başlatan işçilerden 10 kişilik heyet, Ankara'da Enerji ve Tabii Kaynaklar...

Soma'dan 10 kişilik işçi heyeti Bakan Yıldız'la görüşecek
21 Mayıs 2014 Çarşamba 19:43

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından madendeki koşulların iyileştirilmesi için Hükümet Konağı önünde oturma eylemi başlatan işçilerden 10 kişilik heyet, Ankara'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile görüşecek.

Soma Hükümet Konağı önünde üç gündür oturma eylemi yapan maden işçileri, sorunlarını Ankara'ya iletmek için kendi aralarından 10 kişi belirledi. İşçiler Soma Kaymakamlığı'nın tahsis ettiği araçla, akşam Ankara'ya hareket edecek, yarın da Bakan Yıldız'la görüşecek.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, "İşçilerimiz 2-3 gündür burada toplandı, talepleri var. Bu taleplerin Ankara'ya en iyi şekilde iletmeleri için bir milletvekilimiz aradı. Sayın bakanımızla görüştüğünü ve randevu aldığını söyledi. Gelmek isteyen olurlarsa teklif edin, yardımcı olmamı söyledi. Biz de arkadaşlarımızla konuştuk, araç temin ettik. Sayın bakanımızla görüşüp taleplerini isteklerini sayın bakanımıza iletecekler." dedi.

Bazı işçilerin Ankara'ya gidilmesine, "Ankara buraya gelecek" sözleriyle tepki gösterdi. CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×