Soma’da ölen madenciler için saygı duruşu

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyeleri, Soma’daki maden faciası sebebiyle iş bıraktı. Sendika üyeleri, saat 09.00 sıralarında iş yerlerinin önünde hayatını kaybeden madenciler için saygı duruşunda bulundu.Soma’da yaşanan maden ocağı faciası...

Soma’da ölen madenciler için saygı duruşu
15 Mayıs 2014 Perşembe 10:58

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyeleri, Soma’daki maden faciası sebebiyle iş bıraktı. Sendika üyeleri, saat 09.00 sıralarında iş yerlerinin önünde hayatını kaybeden madenciler için saygı duruşunda bulundu.

Soma’da yaşanan maden ocağı faciası sebebiyle DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyeleri iş bırakma kararı aldı. Cağaloğlu’daki İstanbul Defterdarlığı çalışanları da saat 09.00 sıralarında iş yerlerinin önünde toplandı. Bütün dünyanın yaşanan acıyı paylaştığını hatırlatan sendika temsilcileri, kendilerinin de benzer acıların bir daha yaşanmaması için bugün iş bıraktıklarını belirtti. Defterdarlık önünde toplanan çalışanlar daha sonra maden ocağı faciasında hayatını kaybedenler için 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sendikalar kitlesel eylemlerini ise saat 11.00’da gerçekleştirecek. Gayrettepe’de toplanacak sendika üyeleri Fındıklı’daki Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yürüyecek.

CİHAN

Soma’da ölen madenciler için saygı duruşu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×