Soma’da avukatlar gözaltına alındı

Manisa’nın Soma ilçesinde aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 15’i avukat, 31 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlara ters kelepçe takıldığı ve kapalı spor salonunda...

Soma’da avukatlar gözaltına alındı
17 Mayıs 2014 Cumartesi 16:08

Manisa’nın Soma ilçesinde aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 15’i avukat, 31 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlara ters kelepçe takıldığı ve kapalı spor salonunda tutuldukları öğrenildi.

Soma’daki maden faciasında yakınlarını kaybeden işçilerin ailelerine hukuki destek vermek için ilçeye gelen (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 15 avukat, darp edilerek gözaltına alındı.

İddialara göre gözaltı olayı, Avukat Efkan Bolaç’ın, Eğitim-Sen binasına doğru yürürken gözaltına alınmak istenmesiyle başladı. İzmir ve Ankara Barosu'na bağlı avukatlar Bolaç’ın gözaltına alınmak istenmesine itiraz etti. Polisin müdahale etmesi sonrası, Bolaç ile birlikte 15 avukat yaka paça gözaltına alındı.

Bu gelişme sonrası İzmir Barosu Başkanlığı, bir ekip oluşturarak Soma'ya gönderdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×